Wpis z mikrobloga

#badaniakajbela oraz @Harold bo jako jedyny podpytywałeś co tam :)
(Początek historii związanej z badaniami włoszczyzny, a następnie zbiórką na kurczaki, na blogu Słoikowo.pl

Kurczaki dzisiaj pojechały na badania. Uwierzcie mi, że znalezienie laboratorium, które było chętne pomóc w wytypowaniu badań, które należy zrobić oraz zainteresowane tematem nie było łatwe!

Po długich poszukiwaniach, wielu ofertach i rozmowach, znalazło się takie :)

Warto tutaj dodać, że jak zaczęliśmy drążyć kwestię tego co zbadać w kurczakach, jednym z parametrów były oczywiście zawartość antybiotyków w badanych próbkach. Niestety badania poszczególnych grup antybiotyków kosztują po kilkaset euro i nie bylibyśmy w stanie tego zrealizować w zakładanej kwocie.
Tak jak pisałem wcześniej, znalazło się laboratorium, które do tematu podeszło bardzo ciekawie i nie będziemy szukali konkretnych antybiotyków, ale sprawdzimy czy w próbkach są jakiekolwiek antybiotyki, a jak coś kasy zostanie to będziemy mogli się bawić w szukanie konkretnych.

Proszę was o jeszcze chwilę cierpliwości ;) Badania potrwają 2-3 tygodnie, a później wszystko z pełnymi nazwami producentów, sklepów itd. opublikuję :)

Tak dla jasności to zostaną przebadane 3 szt. kurczaka:

1. Z Lidla, zwykły najtańszy bez żadnych dodatkowych oznaczeń.
2. Z Biedronki z etykietą wolnego chowu (potwierdzoną spełnieniem norm zgodnie z dyrektywami) oraz karmionego paszą bez GMO i antybiotyków
3. Od Pani Gospodarz, która na moje życzenie jedną ze swoich kur ogrodowych pozbawiła wczoraj życia. Wszystko w imię nauki :)
kajbel - #badaniakajbela oraz @Harold bo jako jedyny podpytywałeś co tam :)
(Począte...

źródło: comment_P8dHQNLTSxtZBhfGS8lGKNaxr7vH0VnA.jpg

Pobierz
  • 40
@kajbel: ekologicznie ubijane trybem ręcznym ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Jakoś w tym tygodniu czytałem arta nt masła.
Dwóch producentów oszustów, gdzie w jednym z produktów ponad 60% tłuszczów roślinnych, w drugim jakoś 20% (?). Obydwa żenione jako klasyczne masło 82%.
A ja za każdym razem jak smaruję masłem wyciągniętym z lodówy, a smaruje się jak na reklamie w tv, jestem okrutnie podejrzliwy ( ͡° ʖ̯
@kajbel: Acha, czyli nie zbadałeś ŻADNEGO kurczaka z certyfikowanej EKOLOGICZNEJ hodowli, jak np. Limeko. I zaznaczam - "wolny wybieg" to nie jest synonim "ekologiczna hodowla". Także ja dziękuję za takie porównanie. Porównałeś dwa kurczaki z sieciówek i kurczaka od "cioci Zosi z podwórka".