Wpis z mikrobloga

Wybieramy najlepszą gre RPG wszechczasów!

I nie piszcie że tam brakuje jakiegoś tytułu bo wybrałem te które w większym bądź mniejszym stopniu są uznawane za wybitne.
Jak nie ma tu jakiegoś super tytułu np. Fallout 2 to nie znaczy że jest to zła gra ale do grona najlepszych jej brakuje

#ankieta #rpg #gothic #wiedzmin #masseffect #dragonage #oblivion #morrowind #skyrim #gry #oswiadczrnie #przemyslenia

Najwybitniejsza gra RPG to:

  • Gothic 5.9% (94)
  • Gothic 2 17.3% (276)
  • Morrowind 7.4% (118)
  • Oblivion 1.3% (21)
  • Skyrim 6.1% (98)
  • Dragon Age origin 2.3% (36)
  • Masa Effect 2 3.8% (60)
  • Wiedźmin 3 39.8% (636)
  • Baldurs Gate 2 9.9% (159)
  • Torment planescape 6.4% (102)

Oddanych głosów: 1600

  • 93
@Picfan: Patrząc z perspektywy czasu, jest bardziej grywalne od starych falloutów. Można oceniać gry patrząc na okres w jakim wyszły, ja preferuje patrzeć na to jak dany tytuł jest grywalny nawet dziś. A Arcanum się tak źle nie zestarzał wbrew pozorom ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@korporacion: Mało osób zna ale polecam na prawdę zagrać. Mniejsza czy to nadaje się do top10 czy nie ale gra jest epicka, tylko trzeba przebrnąć przez mechanikę walki bo na początku jest ciężko ;) Moje top10:

1)Planescape torment
2)Gothic2
3)Fallout2
4)Arcanum
5)NWN2 Maska zdrajcy
6)Age of decadence
7)BG2
8)Temple of elemental evil
9) BG1
10)Fallout 1

Poza pierwszą pozycją kolejność losowa.
@korporacion: Czyli wrzucasz 3 gry z tej samej serii, a w roku kiedy wyszedł oblivion ( 2006 ) wyszły np. :

Baten Kaitos Origins
Neverwinter Nights 2 za którym średnio przepadam ale ma ogromną rzeszę fanów.
FF12

Licząc sam 2006, a gdyby dołożyć wszystkie lata nazbierałoby się tego. Nie rozumiem po prostu sensu wrzucania w "top10" sequeli że tak powiem, skoro mamy tyle dobrych gier do wyboru.
@korporacion: Z Mass Effect to tylko o ME1 można powiedzieć, że jest RPGiem, bo tam punkty rozdawane na umiejętności były MOCNO odczuwalne podczas zręcznościowej rozgrywki. Pozostałe części to imo zwykłe strzelanki z opcjami dialogowymi (co samo w sobie nie jest złe ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).