Wpis z mikrobloga

Wybieramy najlepszą gre RPG wszechczasów!

I nie piszcie że tam brakuje jakiegoś tytułu bo wybrałem te które w większym bądź mniejszym stopniu są uznawane za wybitne.
Jak nie ma tu jakiegoś super tytułu np. Fallout 2 to nie znaczy że jest to zła gra ale do grona najlepszych jej brakuje

#ankieta #rpg #gothic #wiedzmin #masseffect #dragonage #oblivion #morrowind #skyrim #gry #oswiadczrnie #przemyslenia

Najwybitniejsza gra RPG to:

  • Gothic 5.9% (94)
  • Gothic 2 17.3% (276)
  • Morrowind 7.4% (118)
  • Oblivion 1.3% (21)
  • Skyrim 6.1% (98)
  • Dragon Age origin 2.3% (36)
  • Masa Effect 2 3.8% (60)
  • Wiedźmin 3 39.8% (636)
  • Baldurs Gate 2 9.9% (159)
  • Torment planescape 6.4% (102)

Oddanych głosów: 1600

  • 93
  • Odpowiedz
@korporacion: Z tego nieco ubogiego wyboru - Morrowind. To było pierwsze RPG 3D (żeby uściślić: bez rzutu izometrycznego) i z widokiem z oczu postaci w które zagrałem. W ogóle tak jakoś poszło że to była druga, zaraz po CS, gra z widokiem pierwszoosobowym w którą zagrałem. Nostalgia taaaaaaak mocno ( ʖ̯) Grafika wywołała u mnie opad szczeny a możliwość kreacji postaci spośród różnych ras i startowych statystyk podjarała. Co prawda z dzisiejszej perspektywy grafika bardzo się zestarzała, szczególnie boli kiepski antialiasing i zasięg rysowania, choć są mody które to naprawiają. Wybór rasy okazał się mieć wpływ jedynie na mechaniczną stronę gry, bez żadnych konsekwencji fabularnych, no może poza bonusami/karami do nastawienia NPC. Animacje walki są mocno drewniane. Ale mimo wszystko gra ma wiele wspaniałych zalet:
1) Zajebisty świat gry - inny niż większość typowych światów fantasy, z ciekawą florą, fauną, architekturą i dwemerowymi ruinami. Jego eksploracja sprawiała mi ogromną frajdę, pobudzała wyobraźnię a dwemerowe ruiny i, nieco mniej ale jednak, grobowce sprawiały że gacie robiły się pełne.
2) Jak przystało na TESy - ekstra ścieżka dźwiękowa.
3) Ciekawy system rozwoju postaci - jak coś robisz to jesteś w tym coraz lepszy, chociaż efektowne awansowanie na wyższe poziomy trzeba było z czasem obczaić.
4) Ciekawe lore świata
5) System magii z jajcem - TESy po Morrowindzie stopniowo kastrowano z zajebistości Morrowinda, może i nie zbalansowanej ale cóż. Oddawanie potężnych super skoków dzięki podbijaniu akrobatyki, lewitowanie i naparzanie własnoręcznie opracowanymi kulami ognia które zużywały całą manę (co ciekawie łączy się z poprzednim ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) ale waliły jak potężne pociski artyleryjskie. Nie było żadnego fast travel, trzeba było
  • Odpowiedz
@korporacion: NIE MA ECUPALOGOR FILISCULIS Z 1957 ROKU ANI ANALDILDO TALES Z 1943 CO ZA GIMBUS ROBIŁ ANKIETE TE ANKIETE OD RAZU WIDAC ZE NIE PRAWDZIWY GRACZ WIEDZMIN 3 CO TO #!$%@? JEST ZA GRA DLA GIMBOW JA PAMIETAM JAK GRALEM NA KONSOLI STULEJDORE W 1959 TO BYLY GRY NIE TO CO TERAZ.

streściłem wam połowe komentarzy
  • Odpowiedz
@Picfan: Icewind Dale, Arcanum, jeszcze ten totalnie specyficzny Torment... no #!$%@? błagam was. W tym zestawieniu powinny być tylko te gry brane pod uwagę: W3, Skyrim, BG2, Fallout 2. A i tak zwycięzca jest tylko jeden - Wiedźmin 3.
  • Odpowiedz
@korporacion: głos poszedł na Gothic za genialny klimat, fabułę i postacie choć Gothic 2 jest prakatycznie na tym samym poziomie, ale Gothic, kolonia karna, cieżki szary klimat, to co #!$%@?ła Pirania Bytes to mistrzostwo.
  • Odpowiedz