Wpis z mikrobloga

Mirki, dajcie dużo plusów bo stawia się pierwszy w życiu dom który zaprojektowałem wraz z kolegą więc się mega jaram. Strasznie podniecającym jest widzieć jak coś rośnie co wyszło w zasadzie z twojej głowy :).

Najlepszą chyba częścią tego projektu jest jego charakterystyka energetyczna. Na studiach w Danii duży nacisk kładli nam na optymalizacje energetyczne budynków, więc stwierdziliśmy że to dobra okazja aby przetestować różne narzędzia których nas uczono oraz namówić klienta do niektórych rozwiązań. Efekt jest taki że koszty eksploatacji (ogrzewanie, ciepła woda urządzenia wspomagające) oszacowano nam na 1,25 zł/m2 miesięcznie. Dom ma 255 metrów więc razem w przybliżeniu nam to daje koszt 330 złotych miesięcznie. Nie mam dużego doświadczenia w tej kwestii, bo to pierwsze nasze podejście do zrównoważonej architektury, ale prawdę mówiąc to jest dla mnie jakiś szał i aż nie chce mi się w to wierzyć. Natomiast nie my robiliśmy to oszacowanie, a zewnętrzna firma, więc też nie ma mowy o nieobiektywności.

Chciałbym także gorąco zaprosić do polajkowania naszej strony na facebooku :) bo jak na razie nasza liczba fanów wynosi okrągłe 0 :(

Bawimy się w architekturę i dopiero zaczynamy. Jesteśmy zupełnie nowi, ale myślę że dosyć ciekawie staramy się przedstawiać nasze pomysły:

https://www.facebook.com/architrectura/

W komentarzu wizualizacje.
Pozwolę sobie co jakiś czas wrzucać relację z budowy :)

#architektura #tworczoscwlasna #budownictwo #budujzwykopem
Pobierz peetee - Mirki, dajcie dużo plusów bo stawia się pierwszy w życiu dom który zaprojekt...
źródło: comment_mcUdYBWuSCusA0lngKMw7alv1BBGdQiH.jpg
  • 107
@peetee jakie materiały zostaly użyte do budowy ścian? Jaki materiał izolacyjny, i jakiej grubości zostanie użyty? I jak mniej więcej będą wyglądać warstwy dachu (materiał, jaką technologia zostanie użyta)?
@peetee Człowieku, taki dom to jest moje marzenie! Dokładnie w tym tygodniu myślałem, ze wybudowanie czegoś takiego w Polsce jest pewnie nierealne
@peetee: Miałem pisać głupi komentarz o dziwnych kątach, ale przekonało mnie to, że są one w tych miejscach gdzie raczej nic nie zrobić jak okna o których wspominasz. Ile mniej więcej czasu zajmie jego budowa?
P.S BARDZO ekstrawagancko-modernistyczne mieszkanko ;)
Cześć :)

Zacznę od końca:

Jak to policzyliście?


Pamiętaj że to nie my liczyliśmy, tylko zewnętrzna firma, więc postaram się odpowiedzieć na tyle na ile wiem. Natomiast my posiadaliśmy jedynie pewne narzędzia którymi się posługiwaliśmy w celu optymalizacji bryły pod kątem energetycznym co do których zakładaliśmy z góry że nie są precyzyjne, natomiast wskazywały tendencje i drogi którymi mamy się kierować. Dom NIE JEST pasywny i nie taki był nasz cel -
Przewidujesz jakieś zniżki dla mirków?


@Slonx: tylko dla tych którzy nie używają noży w kontaktach towarzyskich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poważnie to gratuluję i życzę powodzenia w dalszej karierze, a wizualizacja wygląda zajebiście.


Dziękuję bardzo!
zajebisty, moja prababka też taki miała na wsi, że do sypialni przez kuchnię się chodziło


@100mph: Do sypialni przez kuchnię, ciekawe - nigdy nie patrzyłem na to w ten sposób a rzeczywiście tutaj może nieco rzeczywiście tak jest. My tą kuchnię bardziej traktujemy jako bufor między strefą dzienną - salonem a strefą sypialnianą
bardzo bardzo mi się podoba :) to powiedziawszy zauważę tylko, że osobiście toalety 'w jadalni' bym nie zaakceptował za żadne skarby ( ͡º ͜ʖ͡º)


@barretina: bardzo się cieszę, natomiast co rozumiesz przez toaletę w jadalni? ( ͡º ͜ʖ͡º) Drzwi do tej toalety nie są nawet w tym samym pomieszczeniu - są w sypialni więc nie ma bezpośredniego kontaktu. Jedyne co je