Wpis z mikrobloga

Czuje się mocno zażenowany.
Pracuje w Niemczech. Poniedziałek w pracy standardowo jak to po porażce (rzadko przegrywają, ale zdarza się) nikt w biurze nie rozmawia o piłce. Ba! Nikt sie nawet piłką nie interesuje. Chyba nie pamiętają piątku gdzie przez cały dzień opowiadali tylko o meczu i licytowali się który z Niemców będzie królem strzelców.
Okej rozumiem, są w szoku. Dlatego ja też nie podejmuje tematu, chociaż chciałbym choć chwile się z nich pośmiać ;) zagadał mnie tylko jeden Niemiec, +50, mówię że mecz oglądałem i szkoda Niemców (musiałem skłamać ) ale 1 porażka to nic, że pewnie dalej się otrząsną i dojdą do finału. Niemiec zadowolony ;)
Polska niestety tez dała dupy z Senegalem. Każdy wie jak jest. Wczoraj nie było mnie w biurze - wyjazd. Dziś przyszedłem pierwszy dzień po naszym meczu.
#!$%@?. Od rana każdy Niemiec z biura śmieje się jak Polska zagrała, opowiadają tylko jaki Lewandowski słaby, że przegraliśmy ze słabiutkimi Murzynami (nazizm wiecznie żywy here) i że już powinnismy się pakować.
Oni na serio mają jakieś kompleksy względem Polski?
#niemcy #mundial #polska #senegal #mecz #emigracja
  • 25
Od rana każdy Niemiec z biura śmieje się jak Polska zagrała, opowiadają tylko jaki Lewandowski słaby, że przegraliśmy ze słabiutkimi Murzynami (nazizm wiecznie żywy here) i że już powinnismy się pakować.

Oni na serio mają jakieś kompleksy względem Polski?


@smaller89: tak było xD
@Triplesix: nie mam kija, serio przechodzę koło tego „w miarę” obojętnie. Ale nie mogę zrozumieć tej ich mentalności.
To samo było np jak wygraliśmy z Nimi 2:0 - nikt meczu nie oglądał. To samo skoki narciarskie (tu dość popularne),
itp itd
@Walther00: tak u części Niemców da się to zauważyć. Serio czują wyższość nad innymi. U mnie w firmie pracuje około 250 ludzi z czego tylko 80 to Niemcy, cześć z nich czasem w „żartach” wychwala Adiego, itp. dużo by pisać. Obcokrajowcy (Polacy, Rumuni Chorwaci ) zazwyczaj nie do końca rozumieją co do nich mówią, a Niemcy mają radochę.
Pracuje w Bawarii - z tego co wiem to poza terenami byłego NRD
@smaller89: tak jak Polacy maja kompleksy względnej nich i młodym Niemcom wypominają wojnę i jak tylko Niemcy gdzieś w coś grają to kibicują przeciwnikom. Nawet jak grali pierwszy mecz na mundialu to całe mirko pialo z zachwytu jak przegrali :)
. Od rana każdy Niemiec z biura śmieje się jak Polska zagrała


@smaller89: Pracujesz w #!$%@? firmie ze #!$%@? ludźmi.No nic,taka zasada że swój przyciaga swego.
U mnie na "zmywaku" nikt z Niemców sie nie śmiał,wręcz chcieli mnie pocieszac na co ja im odpowiadałem:

- Zawsze dostajemy #!$%@? bo jestesmy patałachami,nie wiem nad czym wy się tak umartwiacie.Wypijmy za zwycięstwo lepszych!
@SzalonyFanMalysza:

niemcy to tacy bogatsi polacy. Mentalnosc taka sama. Polacy maja kompleksy wobec niemiec i vice versa xD

Na jakim punkcie Niemcy mieliby mieć wobec nas kompleksy? Kompleksy zawsze ma ten gorszy. Np. androidowcy względem Apple albo Polska B względem Warszawy. Przeciętny Niemiec daje o Polskę tyle #!$%@?, ile Ty o Ukrainę i bajeczka OPa nic w tym temacie nie zmienia.