Wpis z mikrobloga

Jestem już zmasakrowany treningowo w tym tygodniu. Ci co czytają moje wpisy wiedzą że robię 1rep maxy właściwie każdego tygodnia 2 razy (raz lower body, raz upper body) intensywność powyżej 100% (nowy rekord za każdym razem). I ten tydzień wypadł masakrycznie ciężko...

Mój tag - #strongaf

W poniedziałek poszedł nowy PR w ciągu z pinów, poziom 5cm wyżej niż z ziemii - 280kg hook gripem! Dlaczego 5cm nad ziemia? Bo utrudnia to ruch, poprzez zmniejszenie zangażowania nóg, uniemożliwia dynamiczny start i nabranie pędu. Dzięki temu wiem że jestem w zasięgu 300kg w mc z ziemii. A 300kg to już ładna okrągła liczba. 300kg uważam za taką granicę kiedy przestanę się osobiście uważać za nooba w mc.

Dzisiaj robiłem max effort upper, do zrobienia był soft touch 3 board press i do pobicia było 221kg. Te poprzednie 221kg zrobiłem, bez soft touch, tzn zrzucając/odbijając sztangę od desek. A dzisiaj to było wykluczone, czyli tylko delikatne dotknięcie desek i momentalnie wycisk. Zrobiłem 227kg!Ogromny PR, to jedno powtórzenie trwało aż 7,5 sekundy! Najdłuższy grind jaki w życiu zrobiłem. Przepotworny grind trwało to całą wieczność, z trzy razy przez głowe przeszło mi nie dam rady - dam radę/ nie dam rady - dam radę / nie dam rady - dam radę i udało się :D. NIC treningowo tak nie satysfakcjonuje, po chwili dojścia do siebie wybuchłem salwą śmiechu.

Po tym kolejne ćwiczenie 1rep max - seated pin press (sztanga na poziomie czoła) Kiedyś robiłem już 160x1 ale było to wtedy główne, pierwsze ćwiczenie. Teraz jako drugie dałem radę ledwo 130kg i na tym skończyłem bo czułem że więcej już na dziś nie pójdzie. Resztę asyst trochę uciąłem jeśli chodzi o ciężar i ilość serii bo nie dałbym inaczej rady

Cały dzisiejszy trening
3 board press soft touch - 227kg x 1
Seated pin press (forehead) - 130x1
DB bench press - 42,5x10, 52,5x10 62,5kg x 10
JM press with pause - 70kg 4x8
DB row - 42,5x6 52,5x6 62,5x6 72,5kg x6
Lat pulldown - 4x8

Teraz czas rozpocząć regenerację CUN, czyli pizza + butelka magicznego trunku 40%. A jutro poprawka - kolejny trening upper body.

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
  • 11
@IntruderXXL: no z tymi wznosami to mnie zaskoczyles, ja macham nawet do 26 kg x10-12 i to jeszcze bez machania calym cialem ( ͡° ͜ʖ ͡°) oszustwa zaczynaja sie po tym zakresie repow ( )
@Karoleer: Po prostu w takich ćwiczeniach skupiam się na TUT, mind-muscle connection, spięciu mieśnia, wolnym negatywie itd, czyli typowych kulturystycznych "bzdurach" lol.

Ostatnio np robiłem seated side raise, 10kg (krążki) 3x12 i ledwo udało mi się dokończyć serię takie palenie było. Po prostu zależy mi na tym aby targetować dany mięsień a przy okazji jak najmniej obciążyć ciało, stawy. Moje barki i tak są cały czas za silne, mój strict standing