Wpis z mikrobloga

#muzyka #dziwnamuzyka #gownowpis
Jako, że mi się nudzi postanowiłem wrzucać tutaj raz na jakiś czas jakieś dziwne twory muzyczne. Zacznę może klasyką jaką jest Stalaggh. "Zespół" założony przez, jak dobrze pamiętam wesołe trio, które postanowiło ponagrywać ludzi w psychiatryku i sklecić z tego muzykę. Oczywiście osoby które mają wrażliwe uszy nie powinny odpalać video niżej ( w sumie ten kawałek to jest jeszcze łagodny). Mamy piski, jęki, krzyki odgłosy wszelakiej maści i masę emocji. Zapytacie, ale jak to nagrywali pacjentów? Przecież tak nie wolno. Jeden z szefów projektu był pracownikiem psychiatryka. Podobno gdy stawiali "profesjonalne studio do nagrywania" gadali, że prowadzą jakieś badania i to jest potrzebne dla sztuki oraz nauki( ͡° ͜ʖ ͡°). Więc zbierali te wszystkie wyjce i nagrywali... niektórzy pacjenci nie lubili się wzajemnie bo potrafili zaatakować się wzajemnie co oczywiście zostało uwiecznione na płycie. No właśnie na płycie, sam posiadam zwykłe wydanie CD jednego z albumów, ale były edycje do których były dołączane rysunki pensjonariuszy tamtego przybytku, ba nawet można było załapać się na puste opakowanie leków na depresję i inne psychotropy. Stalaggh po nagraniu 3 albumów przerodziło się w Gulaggh gdzie nagrywali chore psychicznie dzieci, ale to już na inną historię.
bananowerogi - #muzyka #dziwnamuzyka #gownowpis
Jako, że mi się nudzi postanowiłem w...
  • 3
  • Odpowiedz