Wpis z mikrobloga

Pytanie do #mirkokoksy - mam 36 lat lekką nadwagę i dzieciaki (czyli braki snu i krótkie okna czasowe na swoje rzeczy).
Mój problem - budzę się bez energii, „połamany” i ociężały, by przetrwać dzień a zwłaszcza wieczór kawa x2 zacząłem ostatnio razy 3 plus słodycze.
Potrzebuję więcej energii i powera, nie muszę wyglądać jak ciacho.
I teraz pytanie do was: czy regularne ćwiczenia i kontrola diety sprawiły, że macie w ciągu dnia więcej powera czy też taki efekt nie występuje?
  • 24
W jakim wieku te dzieci? Z małymi nigdy nie było łatwo, każdy rodzic to musiał przeżyć. Z czasem jednak będzie coraz lepiej. Wydaje mi się, że bez odpowiedniej dawki snu będzie ciężko.
Bieganie jest sztosem, wyjdź na pół godziny na dwór pobiegać i wrócisz z powerem :D. Nawet jak nie lubisz tego typu aktywności, to przełam się. Ja po drugim razie (wcześniej nie znosiłem biegać) miałem już ciąg do biegania, szczególnie jak widzisz, jak poprawia ci się kondycja :). Dodatkowo, jak wymęczysz się na bieganiu wieczorem, to śpisz jak dziecko :D.

EDIT: trochę minąłem się z pytaniem... Dieta na pewno wpływa na samopoczucie. W
@regis_uszatek: Kawa jest bardzo dobra na redukcję masy, tylko nie należy przesadzać z ilością. Ja trzymam się poniżej 4 espresso/energetyków light na dzień i jest spoko - ale każdy powinien dostosować ilość kofeiny do reakcji swojego organizmu.

Cukier u mnie nie powoduje pobudzenia do działania, więc go unikam, jeśli muszę coś słodzić używam słodzików. Nie usunąłem go całkowicie (wtedy to by było keto), ale bardzo ograniczyłem.

Jeśli chodzi o energię do
@regis_uszatek
Zanim ruszysz z jakimikolwiek suplementami ktore Ci tutaj radzą "specjalisci" ja zaczałbym od uporzadkowania diety.
Przede wszystkim jak zostalo napisane, wywalic calkowicie cukier z diety.
Rano dałbym pierwszy posiłek białkowo tłusczowy np.: jaja + boczek lub mozarella + dobrej jakości kiełbaska lub coś po prostu co ma bialko + tłuszcz(zero węglowodanów w 1 posiłku).
Kolejne posiłki głównie białko(kurczak, indyk) + węglowodany(ale złożone: ryże basmati/paraboliczny/brązowy, kasze, makarony pełnoziarniste
A na wieczór posiłek
@regis_uszatek nie ukrywam, że jeśli jesteś w stanie i środki na to pozwalają to przydałyby się również badania. W szczególności poziom cukru z rana, wtedy byśmy wiedzieli czy nie jest to być może cukrzyca, a jeśli nie cukrzyca i masz niski poziom cukru to tutaj tak jak napisałem - zmiana nawyków żywieniowych - ustabilizowanie diety i problem powinien zniknąć.