Wpis z mikrobloga

Szachowe świry!

Piszę na wieść, że (chyba xD) chciałoby mi przeprowadzić kolejną edycję #wykopowyturniejszachowy

Post ma na celu sprawdzenie ile byłoby chętnych do takiego turnieju w #szachy.

Myślę też, że fajnie by było gdyby @wykop, @m__b czy @a__s sypnęli jakimś wykopowym gadżetem dla zwycięzcy. Symboliczna nagroda i może jakieś wykopowe odznaczenie tym razem?


Ostatnie edycje były dość mocne obłożone i całkiem dobrze zorganizowane przez użytkownik @Fuv. Szacunek mireczku, pozdrawiam ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Tym razem ja, wicemistrz ostatniej edycji, chciałbym podjąć się organizacji tego festiwalu blunderów i niedoczasów. Zainteresowanych uczestnictwem proszę o plusowanie mojego komentarza pod tym postem, a także same plusowanie tego wpisu celem trafienia do większej ilości mireczków i mirabelek, którzy chcieliby spróbować swoich sił w grze królewskiej.

Jako, że w ciemie bity nie jestem w kwestii szachów to można liczyć na dobrą organizację z mojej strony ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#wykop #wykopowyturniejszachowy #szachy #grybezpradu #lichess #sport #rozrywka
  • 43
@Matikkkii1: system będzie taki sam jak w poprzedniej edycji (drabinka przegranych i drabinka wygranych). W miarę możliwości postaram się tych lepszych mireczków porozstawiać z numerami jeśli wezmą udział (będę głownie bazował na wynikach z poprzedniej edycji)
@whoru: Mało ludzi obserwuje tag #szachy, na pewno mniej niż faktycznie by grało. Idea fajna, nawet jakby się zebrało z 20 uczestników to można pyknąć :) Szanuję i popieram, nawet pomyślałem przez chwilę nad ufundowaniem jakichś nagród, ale wtedy prawdopodobieństwo bocenia urośnie wykładniczo...
@Retoryk: w tej kwestii akruat lichess przychodzi z pomocną ręką. Stwierdzenie czy ktoś bocił jest bardzo łatwe do udowodnienia. Sam również chciałem dorzucić coś od siebie w postaci książki, ale to zależy od ilości zainteresowanych :)
@Slamowir: daty byłyby elastyczne, np.: 3 dni na rozegranie danej rundy. Turniej w takim wypadku zależałby mocno od tego jak sprawnie by się organizowały mireczki
@whoru: Jakiś czas temu zacząłem na kolanie pisać aplikację do wprowadzania wyników połączoną z wypokiem żeby nie było trzeba ręcznie podawać wyników do arbitra. Jest swoistą integracją wykopu z tym systemem z którego korzystałem ostatnio. Może czas ją odkurzyć i dokończyć :D

W sumie mam kilka książek które dostałem po jakiś turniejach, a których prawdopodobnie nigdy nie przeczytam, to nawet mógłbym dorzucić się. Pytanie tylko czy kogokolwiek innego by one interesowały