Wpis z mikrobloga

Mireczki chce kupić auto bo moje juz długo nie pociagnie. Pytałem mojego mechanika czy nie ma czegoś do sprzedania. Zaproponował mi Mercedesa W203 C180 z 2006 roku w kombi. Wcześniej myslem o astrze, fabii, moze octavia. Czy kupno takiego Mercedesa ma sens? Szukam auta rodzinnego do jazdy przeze wszystkim po mieście. Mam żonę w ciąży i chciałbym auto które będzie wygodne do podróży z dzieckiem. Cena 20k. Poradzcie czy kupno takiego auta ma sens? Sprowadzony z Niemiec - certyfikat przebiegu i bezwypadkowosci.

#kupautozmikro #samochody #mercedes #kiciochpyta
  • 21
@songozachar: jakiegoś klasyka, i szukaj od osób fizycznych. Handlarz musi zawsze zarobić. Skoro sprzedaje w cenie rynkowej to kupił taniej, kupił taniej bo coś było nie tak. Wiec na 90 procent jest coś przekręcone. Ja zawsze trzymam się zasady ze tylko od osób prywatnych
@songozachar: no właśnie, prosty silnik z w124 tak naprawdę (tam był 2.0). Tam nie ma się co popsuć. Ogólnie tanie w eksploatacji auto.. Gorzej z rdzą bywa, ale to inna bajka. Za to 20 tysięcy za 203 to moim zdaniem sporo. Zwłaszcza za taki mały motor.
@Kmita_: to są auta premium, choćby wahacz nie kosztuje kilku stów jak w normalnym aucie tylko np. 1,5 klocka. Wymień tarcze klocki oleje filtry - standardowe rzeczy i nie masz kilku koła. Dorzuć jeszcze fakt że jebnie czasem coś poważniejszego, malownicza albo cokolwiek. Dodaj koszty i sam sobie odpowiedz
Chce kupić auto ale nie za bardzo wiem jak / jakie - ten Mercedes to byłaby łatwa opcja bo jest na miejscu u mojego mechanika. Nie stać mnie ogólnie na nowe auto więc szukam czegoś używanego.