Wpis z mikrobloga

Jak zwykle tok.fm kłamie. Tym razem w nagłówku artykułu stwierdzają, że nie można prostować danych. Po czym w treści piszą, że dane można prostować.

Informacje o tym jakie dane i kiedy można prostować są wyszczególnione w przepisach dotyczących KIODO, o czym oczywiście "redaktorzy" nie wspominają.

https://www.wykop.pl/link/4373113/rzad-pis-uprzywilejowal-biskupow-ws-rodo/

Wołam osoby, które były zainteresowane prostowaniem kłamstw. Jeśli kogoś nie wołać dajcie znać proszę.

@KawaJimmiego, @Bethesda_sucks, @MitchLucker, @Troester, @dom_perignon, @sejsmita, @MagnaPomerania, @Mamiser, @Tsetong, @KilY, @drSpamer, @Obywatel_Kondominium, @Szabla, @Ortalionowy_Rycerz, @deuteromaniak, @mnlf, @Pawel993, @Pomoc_i_FAQ, @Zsieci, @sekula, @windforce, @kamil150794, @Miroz, @polskiniko, @Dziki_Bigos, @ranbo, @MehrunesDagon, @BonnyBear, @Jakupek, @sckevmit, @wujtrator, @Vidok, @dendrofag, @moooka, @jata12, @kontonr77, @seryjny_samoboojca, @sztucznykarp, @Velasquez, @alibaski, @maraswrona, @Al-3_x, @Lawrence_z_Arabii, @fic, @Najzsuiram, @Brzytwa_Ockhama, @Marian_Koniuszko, @cruc, @niewyspany, @gringo_kot, @DSM51, @maniok55, @Tomm16, @Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala, @ediz4, @llllllll, @kukunio, @a-unit, @rekoj, @wojna_idei, @Tentanges, @XenoNmusk, @tranek, @Filipix, @lucer, @ZAWADIAK, @melba, @Znawca_Bigosu, @jdhue, @Hastur, @swtoma, @niggets, @UszatyPoeta, @Yan0, @shahid, @Wstaw_tu_login, @luke_cornet, @przejscianiema, @Dr-Livingstone, @Ganiu, @meres, @Schecterro, @dr_gorasul, @Kramah, @_komentator_, @DawajDawaj, @Herubin, @qdt2k, @Hans_Landa, @kombajndosalatek, @Droper, @nietosamo, @ZielonkaCzerwonka, @wjtk123, @krabelix, @Voxen, @kaczypawlak
  • 17
@nie_daje_rady: Pokaż mi dokładnie ten fragment o którym piszesz.
Inna sprawa to, że ludzie powinni powiedzieć "dość" dla państwa w państwie jakim jest czarna mafia.
Dlaczego mają swój własny system podatkowy? Dlaczego mają swój własny system prawny?

Czarna zaraza powinna podlegać we wszystkim takim samym prawom i obowiązkom jak każda inna firma. Nie podoba się? To won.
Pokaż mi dokładnie ten fragment o którym piszesz.


@krzysztof-es-545: Tam jest

Zgodnie z nim nie można uchylić skutków sakramentu chrztu. Oznacza to, że nie mamy prawa domagać się usunięcia czy też sprostowania danych zawartych w księgach chrztu. Możliwe było zaś tylko zamieszczenie w księdze chrztu wzmianki o dokonaniu przez daną osobę apostazji, zebrane zaś dotąd dane miały pozostać w archiwach parafialnych.


I dalej:

Mieli się przy tym oprzeć o RODO. I
Dlaczego mają swój własny system podatkowy? Dlaczego mają swój własny system prawny?


@krzysztof-es-545: Wielkie oczy zrobiłem kiedy to przeczytałem.
Kościelny system podatkowy? Kościelny system prawny?

Ok, jest danina diecezjalna od parafian na utrzymanie diecezji. Prawo kanoniczne - no ok. Tylko wiesz to są przepisy wewnętrzne jak w wielu innych instytucjach.

Wszyscy przebywający na terenie Polski podlegają państwowym obowiązującym na terenie RP.

@tymczasowe_konto333: właśnie o tym pisałem, że nagłówek swoje, treść
Kościelny system podatkowy? Kościelny system prawny?

Ok, jest danina diecezjalna od parafian na utrzymanie diecezji. Prawo kanoniczne - no ok. Tylko wiesz to są przepisy wewnętrzne jak w wielu innych instytucjach.

Wszyscy przebywający na terenie Polski podlegają państwowym obowiązującym na terenie RP.


@nie_daje_rady:
Czy KK płaci VAT?
Czy KK musi mieć kasy fiskalne?
Na jakich zasadach rozlicza się KK ze skarbem państwa?
Za jaką wartość KK kupuje ziemię?

I takich przykładów
Czy KK płaci VAT?

Czy KK musi mieć kasy fiskalne?


@krzysztof-es-545: To nie tyle mają "własny system podatkowy", co podlegają polskiemu systemowi podatkowemu który to system jednak przewiduje dla KK wyjątki i specjalne traktowanie. Bo zdaje się, że tutaj z @nie_daje_rady się nie zrozumieliście, gdy pisał on, że:

Wielkie oczy zrobiłem kiedy to przeczytałem.

Kościelny system podatkowy? Kościelny system prawny?

Ok, jest danina diecezjalna od parafian na utrzymanie diecezji.


Oczywistym
Oczywistym jest, że chodzi o to iż KK ma ulgowe zasady w państwie. Co tez mi się nie podoba.


@tymczasowe_konto333: Z tą ulgowością to chyba się rozpędziłeś.

Jeśli będziesz prowadzić działalność charytatywną to nie będziesz płacić podatków tak jak instytucje Kościelne - w przypadkach i pod warunkami określonymi w przepisach podatkowych. Zasadniczo fundacje i organizacje charytatywne podatku dochodowego nie płacą.

Od dochodów uzyskiwanych z działalności gospodarczej księża jak i instytucje kościelne
@nie_daje_rady: No nie żartuj sobie. Proszę.
Taca? Inne darowizny? Znasz kogoś, kto bez wyraźnego zaznaczenia dostał od księdza jakiekolwiek potwierdzenie wpłaty?

Sama taca to ok 2mld zł/rok. Kolejna sprawa to pieniądze, które wracają do kk - następne circa 2mld. Z chęcią poczytam na temat tego ile w podatkach kk zapłacił w zeszłym roku.
Z tą ulgowością to chyba się rozpędziłeś.


@nie_daje_rady: Nie wydaje mi się, ryczałtowe podatki (czy organizacje charytatywne lub jakakolwiek inna instytucja ma ryczałtowy podatek od wypłat dla pracowników?), zwolnienie z podatków dochodowych przy darowiznach, dofinansowanie z państwa idące z podatków wszystkich ludzi (również niewierzących, coś co zdaje się nie ma miejsca przy żadnej fundacji charytatywnej) - wszystkie te rzeczy pasują mi do definicji ulgowości.

Jeśli będziesz prowadzić działalność charytatywną to nie
@nie_daje_rady: W wolnej chwili zapoznam się z artykułem.

Żeby nie było - nie jestem za tym by organizacje kościelne traktować identycznie co komercyjne organizacje. Po prostu uważam że są powody do krytyki obecnego stanu rzeczy i mógłby on wyglądać inaczej, np. na wzór niemiecki gdzie chociaż wszyscy ludzie nie płacą podatku na organizację do której aktywnie uczęszcza mniej trzydzieści kilka procent obywateli...
Czy KK płaci VAT?


@krzysztof-es-545: Tak.

Czy KK musi mieć kasy fiskalne?


Nie, podobnie jak dzieci zbierające na WOŚP.

Na jakich zasadach rozlicza się KK ze skarbem państwa?


Na ustalonych w ustawie.

Za jaką wartość KK kupuje ziemię?


Za taką jaką ktoś mu sprzedaje.

Czy ja prowadząc firmę mogę działać na takich samych warunkach?


Czy ja, prowadząc firmę transportową mogę działać na takich samych warunkach jak restauracja?