Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki powiedzcie co wy byście zrobili w mojej sytuacji. Jestem trzy lata po ślubie i mam w drodze dziecko (trzeci miesiąc). Jestem ze swoją żoną już cztery lata i ona rok temu rzuciła pracę, bo i tak zarabiała marne grosze, a ja jestem w stanie utrzymać nas dwoje i przyszłe dziecko. Moja żona pochodzi z małej wioski oddalonej od miasta w którym mieszkamy o jakieś 60km (nie chcę podawać nazwy tego miasta). Jeszcze przed ślubem zdołałem odłożyć wystarczającą ilość pieniędzy na zakup własnego mieszkania, bo bardzo dobrze zarabiam. Ostatnio przy spotkaniu rodzinnym rozmowa zeszła na temat tegoż to mieszkania. Moja teściowa z teściem zasugerowali żebym sprzedał to mieszkanie i odkupił od nich dom na wsi (oddalony kilkaset metrów od ichniego domu), który został im po babci. Pomysł wydał mi się bardzo absurdalny, bo rzucili cenę wartości mojego mieszkania i argumentowali to tym, że lepiej żebyśmy mieszkali na wsi, bo dziecko w drodze i będą mogli się nim opiekować i będą mieć nas na oku. Po spotkaniu rozpocząłem ten temat z moją żoną i okazało się, że bardzo ten pomysł jej się podoba. Na nic są moje argumenty, że będę musiał robić po 120km dziennie, żeby móc pracować i że przez to zmarnuję po nawet trzy godziny dziennie na same dojazdy!!! Nie wiem jak wyjść z tej sytuacji, bo rodzina wraz z moją żoną bardzo napierają i chyba się na to zgodzę. Co wy byście zrobili w tej sytuacji?

#zwiazki #rozowepaski #malzenstwo #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: akado
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 170
nie wiem, po co tutaj piszesz takie opowieści, jeśli decyzja jest jasna, że nie powinieneś się zgodzić na propozycję teściów, bo mieszka się głównie tam, gdzie jest robota, a dwa, że po co mieszkać tak blisko teściów?
chyba potrafisz myśleć.

@AnonimoweMirkoWyznania:
@AnonimoweMirkoWyznania:
Za #!$%@? się nie zgadzaj.
Raz jakby mieli rigcz to by wam ten dom za darmo dali. #!$%@? jacy rodzice chcą kasy za takie coś od dzieci.
Dwa jak sprzedasz swoje mieszkanie i kupisz ten dom, to już tak jakby nie będziesz czuł że to Twoje.
Trzy argument z dojazdami 1,5h w jedną stronę jest perfekcyjny. Nikt #!$%@? normalny nie będzie sobie w stopę strzelał i tracił po 3 godziny