Wpis z mikrobloga

Szczęść Boże!

Dobra wierzące mirki - rozpoczynamy akcję na wykopie "pokaż krzyż". Nie ma co się wstydzić swojej wiary tylko być dumnym chrześcijaninem! :-)

Na pierwszy ogień idę Ja z moim krzyżykiem tau. Jest on raczej mało popularny więc warto przybliżyć jego historię:

W religii chrześcijańskiej krzyż tau τ często łączony jest z osobą Jezusa Chrystusa, bądź też z duchowością Tau. Jej pierwotna forma przypominała X, bądź + i była często używana jako osobisty podpis czy znak pieczętujący dokument lub własność. „Mój podpis” w Hi 31,35 dosłownym tłumaczeniu brzmi „moja tau”. Szkocki protestancki bp. Alexander Hislop, w nieco kontrowersyjnym tekście, dopatruje się krzyża tau w religii Babilonu np. w kontekście Tammuza.[1] W kulturze grecko-rzymskiej ten znak zbawienia wyrażał liczbę 300. τ była też używana jako znak magiczny, chroniący od zarazy i demonów, umieszczano ją na amuletach, na murach domów. Później używali jej bracia szpitalni św. Antoniego Pustelnika (stąd nazwa krzyż św. Antoniego). Znany też jako krzyż egipski czy crux commissa. Znak τ przyjął i używał św. Franciszek podczas Soboru Laterańskiego IV, pod wpływem mowy papieża Innocentego III, nawiązującej do widzenia Ezechiela (Ez 9,4-6) i zawierającej wezwanie „bądźcie więc bojownikami τ i krzyża”. Innocenty III, wyrażał jednocześnie przekonanie, że tak właśnie wyglądał krzyż Zbawiciela, zanim Poncjusz Piłat przybił do niego tabliczkę z napisem: Jezus Nazarejczyk, Król żydowski (J 19,19). Dzisiaj używany powszechnie przez członków zakonów i zgromadzeń franciszkańskich, zawieszony na sznurku lub rzemyku z trzema węzełkami.


Nie wstydźcie się tylko też pokażcie swoje! ()

#wiara #religia #chrzescijanstwo #katolicyzm #mikromodlitwa #mirkomodlitwa #4konserwy #glupiewykopowezabawy
H.....a - Szczęść Boże!

Dobra wierzące mirki - rozpoczynamy akcję na wykopie "poka...

źródło: comment_t0V8VdEfLYRfSv6exmTQRRfxTdy2x12j.jpg

Pobierz
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MagnaPomerania: chyba rakowe. Do kogokolwiek kto to nosi:Chcesz zeby inni nie mieli geb jak cmentarze? zrob cos dla innych zamiast nosic koszulki godne 16 latki majacej swietnuych rodzicow i zycie bez zadnych powaznych trudnosci
  • Odpowiedz
chyba rakowe. Do kogokolwiek kto to nosi:Chcesz zeby inni nie mieli geb jak cmentarze? zrob cos dla innych zamiast nosic koszulki godne 16 latki majacej swietnuych rodzicow i zycie bez zadnych powaznych trudnosci


@analogiczna: Oho, odezwała się różowa z pięknym kijaszkiem w zadku.

A skąd wiesz co ja dla kogo robię? ( ͡°
  • Odpowiedz
@analogiczna: Nie ma to jak oceniać ludzi po komentarzach na wykopie xD @MagnaPomerania już ładnie podsumował. Sam zapewne kupię sobie taką koszulkę bo całkiem zabawna. Staram się pomagać biednym jak mogę, wpłacam co tydzień po Mszy Świętej pieniądze na jakieś cele charytatywne, ale nie - przyjdzie potem mi ktoś i będzie zły za to, że jak ja w ogóle śmiem taką koszulkę nosić... ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania: dzięki za historię życia, o która nie pytałam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale mała porada: nie przekładaj swoich doświadczeń na innych, to że się uważa, że koszulka jest jak dla bananowego gimbusa to nie oznacza, że się miało rodzica alkoholika czy cokolwiek w tym stylu, tylko że się ma świadomośc, że taką koszulką się świata nie poprawi, a może tylko zdenerwować ludzi mających powody do
  • Odpowiedz
nie przekładaj swoich doświadczeń na innych, to że się uważa, że koszulka jest jak dla bananowego gimbusa to nie oznacza, że się miało rodzica alkoholika czy cokolwiek w tym stylu, tylko że się ma świadomośc, że taką koszulką się świata nie poprawi, a może tylko zdenerwować ludzi mających powody do smutku


@analogiczna: A co mnie obchodzą wiecznie sfrustrowane osoby, którym nie pasuje czyjaś koszulka? XD
Wiesz jak małostkowa w tym momencie jesteś?

Usmiechnieciem sie, krotka rozmowa tak mozesz pomoc, ale nie napisem na koszulce. Juz widze jak mijaja sie dwie osobny- jedna w takiej koszulce, druga zalamana, bo ktos bliski umiera na raka i ta druga mysli- a dobra, to wrzucam usmiech. To juz jakis cytat z pś na temat radości byłby 100
  • Odpowiedz