Wpis z mikrobloga

@Sokole-oko wzór na bezwładność między innymi, gdzie jej siła jest zależna od prędkości i masy pojazdu, a to ją należy pokonać, by zatrzymać pojazd. Z resztą nawet samemu można spróbować załadować auto pasażerami i bagazam i wykonać test hamowania z 90 do 0, a następnie to samo w pustym aucie
  • Odpowiedz
Nie spinakcie się tak. Przecież to "hihihaha" transa to raczej forma przedrzeźniania autora mema, a nie reackja na potencjalne #!$%@? przechodnia... Mam nadzieję, że się nie mylę...
  • Odpowiedz
@Kaplanka ale wiesz, że obrazek się nie odnosi do wpychania na przejście tylko do sytuacji gdy ktoś jest już na przejściu, a kierowca się zbliża bez zwolnienia albo się wpycha na pasy gdy ktoś z nich jeszcze nie zszedł?
  • Odpowiedz
@Shatter: hah. Kiedy zwróciłem uwagę że jadąc 100kmh lewym pasem na autostradzie tamuje się ruch to zostałem zwyzywany że nieprawda i że se mogą jeździć tyle ile chcą. Nie dogodzisz.

A tobie polecam poszerzenie horyzontów i percepcji o ciut dalej niż długość twojego własnego nosa. W tym konkretnym przypadku - miałem na myśli strefę w moim mieście, gdzie jest przejście dla pieszych od bloków do biedronki. Wokół przejścia i za nim są parkingi i tak zrobione, że nie widać z tych stu metrów czy ktoś stoi czy nie. Zresztą. zaraz za przejściem jest skrzyżowanie. Więc tak, 100 metrów od pasów warto mieć w tym przypadku 30km/h

Wszystko zależy od sytuacji. Raz miałem 65km/h na blacie i mi się dziecko #!$%@?ło na pasy. Mimo że widoczność była dobra a dziecko z matką dobrze widziało nadciągające auto. Wyhamowałem. Ruchu nigdy nie blokuje, to mnie blokują zazwyczaj, ale nie będę ustępować januszom, bo ich zbawi te 100 metrów, gdzie się jedzie 20-10kmh mniej, a gdzie istnieje ryzyko wtargnięcia
  • Odpowiedz
@Shatter: fakt, zabrzmiało to jakbym był super kulturalnym kierowcą. nie jestem, ale zwalniam na przejściach, które np są przy szkole, albo właśnie bardziej w centrum. Nie będę na prostej tamował ruchu, ale staram się unikać sytuacji jak opisałem, że mi mały patus wyskoczył.
  • Odpowiedz