Wpis z mikrobloga

..............................................................................................................................
Wpis kierowany do mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
Pamiętaj by włączyć powiadomienia o pojawiającym się nowym wpisie!
..............................................................................................................................

Witajcie Mirabelki i Mirki :)

Za nami sprzedaż następujących zdrapek:
- WinGO [364]
- Krzyżówka [393]
- Najlepsze życzenia [399]
- Mega Pensja [406]

Jeżeli byliście ich wiernymi fanami to w sprzedaży już dostępne jest nowe "WinGO" [400], natomiast "Krzyżówka" wróci na półki 17 lipca i otrzyma numerek [449], natomiast "Mega Pensja" wraca do sprzedaży 10 września, ale jeszcze nie wiadomo z jakim numerem. Na temat "Najlepsze Życzenia" jeszcze żaden Przedstawiciel nie chciał się wypowiadać - możliwe, że zdrapka już nie wróci, ale wydaje mi się, że jednak jeszcze w tym roku się pojawi bo sprzedaż szła całkiem dobrze.

Następne zakończenie sprzedaży zdrapek planowane jest 22 sierpnia i do niszczarki pójdą następujące loterie:
- [407] Neonowe 7,
- [412] Szczęśliwe Linie,
- [417] Super Vabank,
- [423] Zakochany Lotek,
- [427] Wielkanocna gra.

Z powyższych zdrapek na obecną chwilę warto kupować "Szczęśliwe Linie" za 3 zł, oraz "Super Vabank" za 2 zł. Tylko tam pozostały jakieś nagrody główne. Zdrapki "Neonowe 7", "Zakochany Lotek", oraz "Wielkanocna Gra" nie posiadają nagród głównych i jeżeli Wam zależy na wysokich wygranych to powinniście omijać je szerokim łukiem.

Troszeczkę się w rankingu pozmieniało więc należy zmodyfikować także listę proponowanych przeze mnie zdrapek...

..............................................................................................................................

Tradycyjnie odpowiedź na pytanie: Jakie zdrapki obecnie kupować?

- 1 zł -
- Jeżeli będziemy mieli możliwość sprawdzenia zdrapki przed zakupem -
Polecam zakup zdrapki "Lotek" w wersji "Lotek w Holandii" z numerem paczki poniżej 25 000. W tym przedziale powinny znajdować się jeszcze 2 nagrody główne, każda to 40 000 zł.

- Jeżeli nie patrzymy na zdrapkę przed zakupem tylko chcemy wziąć pierwszą lepszą w tej cenie -
Odradzam zakup zdrapek za 1 zł. Każda zdrapka dostępna w sprzedaży jest już troszkę przebrana i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy brać losy pozbawione szans na wydrapanie nagrody głównej.

- 2 zł -
- Jeżeli będziemy mieli możliwość sprawdzenia zdrapki przed zakupem -
W tej kategorii miejsce 1 zajmuje zdrapka "Super Vabank", ale drukując ją Totalizator Sportowy pomieszał troszeczkę w numeracji przez co proponowane przeze mnie przedziały są dosyć szerokie. Jeżeli chodzi o mnie to wolę w tej cenie kupować zdrapkę "Pensja" w kolorze żółtym, gdyż tam nadal wszystkie nagrody główne są dostępne.

- Jeżeli nie patrzymy na zdrapkę przed zakupem tylko chcemy wziąć pierwszą lepszą w tej cenie -
Jeżeli zadowoli nas 500 zł to polecam zdrapkę "500 od ręki" gdzie mamy obecnie 0,0430% szansy na wydrapanie 500 zł przy zakupie jednej sztuki. Jeżeli jednak jesteśmy zainteresowani większymi pieniędzmi to polecam poczekać do 18 czerwca na start zdrapki "5 X KASA", w której przewidziano 10 nagród głównych, każda o wartości 50 000 zł.

- 3 zł -
- Jeżeli będziemy mieli możliwość sprawdzenia zdrapki przed zakupem -
Polecam zakup zdrapki "Zimowa Krzyżówka" z numerem paczki poniżej 20 000. W tym przedziale powinny znajdować się jeszcze 2 nagrody główne, każda to 44 000 zł.

- Jeżeli nie patrzymy na zdrapkę przed zakupem tylko chcemy wziąć pierwszą lepszą w tej cenie -
Odradzam zakup zdrapek za 3 zł. Każda zdrapka dostępna w sprzedaży jest już troszkę przebrana i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy brać losy pozbawione szans na wydrapanie nagrody głównej.

- 5 zł -
- Jeżeli będziemy mieli możliwość sprawdzenia zdrapki przed zakupem -
W tej kategorii miejsce 1 zajmuje zdrapka "Podwójna Kasa", ale osobiście uważam, że zdrapka jest dosyć skomplikowana i istnieje spore prawdopodobieństwo, że wygrywające losy często lądowały w koszu na śmieci. Jeżeli chodzi o mnie to wolę w tej cenie kupować zdrapkę "I Cash" w kolorze białym, gdyż tam nadal wszystkie nagrody główne są dostępne, a szanse na wywalenie wygrywające losu zdecydowanie niższe.

- Jeżeli nie patrzymy na zdrapkę przed zakupem tylko chcemy wziąć pierwszą lepszą w tej cenie -
W tej kategorii najlepiej kupować zdrapkę "Lotto Ekstraklasa". Zdrapka ta #!$%@? się tym, że umożliwia wygranie najwyższej nagrody głównej. Do wygrania jest aż 250 000 zł i wszystkie dostępne nagrody główne są nadal do wydrapania pomimo tego, że wyprzedano już około 44% początkowego nakładu.

- 10 zł -
- Jeżeli będziemy mieli możliwość sprawdzenia zdrapki przed zakupem -
Po zakończeniu sprzedaży "Mega Pensji" sytuacja w tej kategorii uległa największemu pogorszeniu. Podium przejęła zdrapka "Szafiry Rubiny Szmaragdy", w której do wygrania jest 400 000 zł. Tutaj przed zakupem warto zwrócić uwagę na numery paczek bo interesujące są następujące: dla wersji z zieloną warstwą ścieralną: poniżej 240 000; dla wersji z niebieską warstwą ścieralną: poniżej 60 000;".

- Jeżeli nie patrzymy na zdrapkę przed zakupem tylko chcemy wziąć pierwszą lepszą w tej cenie -
W tej kategorii najlepszym wyborem będzie znana, i przez większość lubiana, zdrapka "500 000 w Banku". W niej nadal dostępne są obie nagrody główne a w sprzedaży pozostało około 70% nakładu więc dosyć sporo zostało już wykupione. Zdrapka jest lubiana bo dosyć często trafia się w niej 50 zł - jedno 50 zł przypada na 25 losów.

- 20 zł -
- Niezależnie od tego czy patrzymy na numery paczek, kolory i tak dalej, to polecam zdrapkę "Szybki Milion". Jest to jedyna zdrapka za 20 zł w której pozostały główne nagrody. Pozostałe zdrapki w tej cenie, czyli "Giga Życie" oraz "Giga Pensja" nie posiadają już nagród głównych. W "Giga Życie" możemy wygrać maksymalnie 48 000 zł, natomiast w "Giga Pensji" 30 000 zł - co przy 1 000 000 zł w "Szybkim Milionie" wygląda dosyć słabo.

- 30 zł -
- Tutaj nie mamy dużego wyboru bo zdrapka w tej cenie jest tylko jedna... "Wielka Zdrapka 777". W grze pozostała 1 nagroda główna, warta 2 000 000 zł, natomiast jedna została już wydrapana w miejscowości #sulechow . Polecane przeze mnie paczki to te z numerem poniżej 200 000. Obstawiam, że właśnie tam będzie ostatnia nagroda główna. Polecam ostrożnie kupować tę zdrapkę bo przeważnie aż 7 na 10 losów w paczce będzie losami pustymi a gwarantowany zwrot z paczki kosztującej 300 zł to 120 lub 160 zł - oznacza to, że szybko można w niej dużo przegrać.

- 50 zł -
- Tutaj również nie mamy dużego wyboru bo do dyspozycji mamy tylko pakiet "Super Prezent". Pakiet zawiera 10 zdrapek po 5 zł i oficjalnie można go kupić tylko w całości. Nieoficjalnie spotkałem się z tym, że pakiet jest otwierany a zdrapki sprzedawane odrębnie po 1 sztuce. W pakiecie tym przynajmniej jedna zdrapka będzie wygrana a minimalny, a jednocześnie najczęstszy, zwrot z całego pakietu to 15 zł. Pakiet jest dobry dla ludzi którzy chcą mieć jakąś gwarancję wygranej, bo kupując 10 innych zdrapek za 5 zł możemy trafić 10 losów pustych a w tym pakiecie zawsze chociaż to 15 zł się zwróci.

Ogólna opinia:
Wszystko wskazuje na to, że wakacje to będzie zdrapkowa susza ( ͡° ʖ̯ ͡°) Obecnie po wczorajszym zakończeniu sprzedaży "Mega Pensji" sytuacja w zdrapkach uległa znacznemu pogorszeniu. Jeszcze nie tak dawno statystyka była dla nas bardziej przychylna, ale obecnie w sprzedaży jest dużo zdrapek z dosyć wysokim pozostałym nakładem co oznacza, że w sprzedaży dalej mamy dosyć sporo pustych losów a wiadomo, że im więcej pustych losów wykupią inni tym wyższe szanse na kupno losu z najwyższą wygrana mamy my ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja sobie przejrzałem "Arkusz Zdrapkowy" i wydaje mi się, że samemu będę brał zdrapkę "I Big Cash" w kolorze żółtym bo tam dalej jest do wygrania 500 000 zł. Zdrapka "I Big Cash" zajmuje na obecną chwilę 3 miejsce w rankingu opłacalności.

..............................................................................................................................

Koniec wpisu na dzisiaj. Wszystkim życzę powodzenia i pamiętajcie by pochwalić się ciekawymi wydrapanymi nagrodami :)

Pamiętajcie, że prowadzony jest także "Arkusz Zdrapkowy" dostępny dla Was online pod tym linkiem:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/16IsFhGzSfBV8dAmTDYVNnvTFFicYuXyZkvbNdKgI2Os

#wykopskubietotalizatora
Nutaharion - ...........................................................................

źródło: comment_idaLeKqmQXDoRb64XDKyCYGnRScSnsHn.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@musicisgood: nie jestem na plusie. Mam na swoim koncie 500 zł w "500 000 w Banku", ale to raczej nie wystarczyło na pokrycie strat z przeszłości.
Najwyższa wygrana o której poinformował mnie jeden z Mirków to 33 000 zł, ale chciał pozostać anonimowy bo kilka osób z prawdziwego życia go tutaj kojarzy, a nie chciał żeby wiedzieli. Publicznie pod tagiem udostępniałem głównie wygrane w wysokości 500 zł - takich było
  • Odpowiedz
@Nutaharion: A ja mam pomysł na jedno usprawnienie w rankingu. Czy dałoby radę w arkuszu "Wszystkie" dodać kolumnę z ceną zdrapki? Jak korzystam z rankingu, to właśnie z tego arkusza, żeby wybrać najlepszą, ale nie ukrywam, cena pojedynczego losu też jest dla mnie ważna. Dlatego dodatkowo muszę wyszukiwać danej zdrapki po pozostałych arkuszach albo na stronie lotto. Taka dodatkowa kolumna dużo by uprościła :)
  • Odpowiedz
@musicisgood: Ten ranking jest raczej po to aby nie kupować zdrapek gdzie po prostu już nie ma nagrody głównej, a kupić te w których jeszcze jest. Dlatego jest bardzo pomocny dzięki temu zaoszczędziłem wiele kasy, bo kiedyś kupowałem jak leci. Wielkich pieniędzy nigdy nie wygrałem ale dzięki temu rankingowi wiem, że nie kupuje zdrapek z góry skazanych na przegraną czyli takich gdzie nagrody główne już zostały zdrapane. To chyba ważne?
  • Odpowiedz
  • 0
@Grewest kiedyś trochę o tym czytałem i są bezpieczne dopóki wiesz, że Państwo Ci za nie później odda ( ͡º ͜ʖ͡º)
Będzie to taka bezpieczna lokata i walka ze zjadającą pieniądze inflacja, ale pewnego dnia nadejdzie sytuacja w której odejdziesz z kwitkiem. Może nie za rok, ale na te 12-letnie już bym musiał przemyśleć czy na pewno następne rządy dalej będą chciały zwracać te środki.
Druga
  • Odpowiedz
  • 1
@musicisgood w zdrapkach możesz zwiększyć swoje szanse na wygranie właśnie za pomocą arkusza. W grach liczbowych nic nie zrobisz bo się nie da z matematycznego punktu widzenia ( )
  • Odpowiedz