Wpis z mikrobloga

Jadę z różową i dwoma kopiami bezpieczeństwa lv13 i lv15 do #wroclaw i wieziemy psiapsółce #rower. Zakup biletu na stronie Intercity tak mi zrył beret, że zapomniałem o kolacji. Skończyło się na tym, że po burżujsku będę jechał w 1 klasie. Ale ten debilny system nie pozwala mi kupić bilet na #rower. Idę więc na dworzec w #bialystok aby kupić bilet.


No i podchodzę do okienka i proszę o bilet dla #rower. A pani dla mnie mówi, żebym zwrócił kupiony bilet, oddzielił się od różowej i podopiecznych, kupił nowy bilet dla niej i bachorów w 1 klasie i sobie i roweru w 2 klasie. Pacze ja na nią , ona na mnie.
- Serio nie da się dokupić samego biletu dla roweru?
- Nie, bo pan musi tam z nim siedzieć.
- Ale ja chcę z rodziną (bo bilet rodzinny ( ͡º ͜ʖ͡º) ), a rowerowi pasuje, że będzie sam.
- Pan musi go pilnować.
- On już jest w takim wieku, że może sam.
Wtedy pani mi pokazuje plan zagospodarowania pociągu i palcem stuka:
- Tu rower, a obok pan.
- Ale ja chcę go tam przypiąć i pójść do dzieci. Wcale nie chcę go pilnować.
- A jak go ktoś weźmie?
- Przecież będzie przypięty. Bo chyba można go przypiąć?
- Tak można, ale pan musi tam być.
- Chce pani powiedzieć, że jedynym sposobem, aby odbyć tę podróż z rodziną w 1 klasie i z rowerem, jest konieczność kupienia dodatkowego biletu dla mnie w 2 klasie?
Przez chwilę widziałem bałagan w oczach i rosnące zniecierpliwienie i już chciałem się zawijać, gdy nagle pykło.
- Dobrze, sprzedam dla pana ten bilet. Poproszę 9zł i 10 gr, ale na pańską odpowiedzialność.

No więc bilet mam, ale teraz zastanawiam się, czy tam rzeczywiście jest do czego ten rower przypiąć ().
Jutro chyba pójdę na zwiady ( ͟ل͜)
Jak macie foty to wrzucajcie i wpisujcie miasta.

  • 14
@kry-kry: no system rezerwacji biletow intercity to jest rak, RAK i nie ma opcji, by mi ktos wmowil inaczej. To kompletnie nie ma sensu calkowicie nieintuicyjne.

I tak, wagony w drugiej klasie maja miejca na rower
@kry-kry: Da się przypiąć w większości wagonów. Tylko miejsce nie może być zawalone. Raz nawet jechałem w 1 klasie mając bilet na 2 bo gdzie indziej roweru się nie dało postawić i tam mnie konduktor usadził.
na pańską odpowiedzialność


@kry-kry: tak to właśnie jest zapisane w regulaminie przewozów: rower jedzie pod nadzorem podróżnego. Jeśli gdzieś komuś wejdzie w szkodę, to masz przypał. Naturalnie przypięty na stosownym stanowisku ma ku temu małe możliwości, ale licho nie śpi.
@globalbus: protip dobry ale:
primo po pierwsze: nie dałem rady kupić biletu nawet dla 2 osób, a co dopiero dla 4, mimo iż pokazywało, że miejsc jest od groma - dlatego skończyłem w 1 klasie
primo po drugie: jak widać da się, tylko trzeba być wytrwałym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kry-kry prawda jest taka, że od kupowania biletu na rower w PKP można dostać raka :/ czasem trzeba być bezczelnym, a czasem trzeba zrobić #!$%@?ę z logiki...