Wpis z mikrobloga

Cześć i czołem, na początku miłego dnia życzę.
A mam takie #pytanie odnośnie #bieganie (Biegacz amator - dystans na który biegam to 10-22km)
Myślę nad zegarkiem typu #polar M430 albo #garmin 235 w zasadzie cenowo lepiej polar, wygląd chyba jednak za garminem, a w obu brakuje mi pamięci wewnętrznej by wgrać muzykę i nie musieć brać tel/mp3 którą ma np. #samsung gear fit 2. Używacie któregoś z tych sprzętów? Jak się sprawdzają Wam?
  • 19
@tomekkp: mam polar m430 od pol roku i nie moge narzekac.
Bateria starcza na 7 - 8 godzin, GPS jest precyzyjny, pomiar z paska w porzadku, choc miewa drobne opoznienia widoczne np przy interwalach. Pasek jest srednio wygodny, czujnik hr lekko wkurza po paru godzinach noszenia ale poza tym jest ok i moge polecic ten sprzet.
@PurpleHaze: Dokładnie, choć to dość wydaje mi się "prosta" i funkcjonalna opcja dla biegacza. Tomtom music i np. właśnie ten samsung choć on mi się nie kojarzy ze sportem jednak mimo swojej nazwy. A Ty masz doświadczenie z którymś z w.w. zegarków?
@tomekkp: nie nie sa zbyt nowe, a ja ostatnimi czasy nie bawie sie w sikory i testowanie.
Mialem do czynienia z poprzednikami tj m400 i 225 od garmina.
M400 to swego czasu i w sumie troche nadal najlepszy sikor pod wzgledem jakosc/cena, m430 tez moze fajnie namieszac przez pomiar z nadgarstka.

Garmin 225 byl o ile sie nie myle pierwszym zegarkiem garmina z pomiarem z nadgarstka, kumpel ma go chyba 4
@PurpleHaze: I tak wiele mi pomogłeś, dziękuje. Polar - jakość/cena wydaje się najlepszy (700zł już do wzięcia) a Garmin wyglądem po prostu mnie urzekł, ale to już 1k +/-
Dzięki jeszcze raz, na takie amatorskie bieganie polar bd chyba idealny na początek
Miałem Garmina 210, zaraz po gwarancji zepsuł mi się wyświetlacz. Teraz mam Polara M430 od około 9 miesięcy. Różni je pewien okres czasu, ale z różnic zauważyłem że Polar łapie GPS dosłownie w kilkanaście sekund, garminowi zajmowało to czasem minuty. Również widzę bezwładność tętna przy interwałach, jak i to że przez pierwsze minuty trochę zaniża tętno. Bardzo podoba mi się ich platforma Polarflow, ciekawe są też programy treningowe. Jak biegałem z Garminem
@tomekkp: a tak w ogóle to miałem ten sam dylemat co Ty jeszcze z tydzień czy dwa temu. Zastanawiałem się między Garminem forerunner 35 a Polarem M430, potem nawet zacząłem rozpatrywać Garmina 235. Ten ostatni na pewno jest najładniejszy i ma fajny wyświetlacz, ale już kosztuje 1000 zł i uznałem, że mija się z celem. Z kolei Garmin 35 wydał się jakiś ubogi. Zdecydowałem się na M430 i póki co nie
@tomekkp: dostałem od żony 2 tygodnie temu właśnie M430. Polar słynie z dokładnego pomiaru GPS i solidnego pomiaru tętna nawet tego z nadgarstka i dokładnie do otrzymałem w nowym modelu. 8 godzin baterii bez problemu wystarcza na kilka treningów. Sygnał GPS łapie kilka sekund po wyjściu z domu. Jako wieloletni zadowolony użytkownik M400, a teraz M430, stwierdzam że oba są najlepszymi wyborami ze swoich półek cenowych.
@MinusZero: Dziękuje bardzo za pomoc, właśnie to jest to co napisałeś na końcu - wygląd chciałbym go przymierzyć czy do mnie "pasuje" bo tak na zdjęciach to delikatnie mówiąc nie urzeka ( ͡° ͜ʖ ͡°) (choć i tak pewnie bd mój).

@dawidm86: Właśnie widziałem to,ale całe Wielkopolskie - brak towaru, Łódzkie gdzie bywam tylko Skierniewice (,) Poszło jak taka oferta

@aikonek:
Teraz jest promocja na tom tom cardio + music za około 500zl. Mam samo music i jestem bardzo zadowolony. 4gb pamięci mi wystarcza
@10typ: Faktycznie, nie widziałem bo Mireczku nie wołałeś - ajj ten by miał wszystko co potrzeba za dobrą kasę () Na razie jeszcze szukam jakiejś promocji, im dłużej tym gorzej (już #amazfit albo gear s3 nawet biorę pod uwagę)
@tomekkp: Kurde, rzeczywiście, eh sorki. Ale z tego co widzę to co miesiąc, dwa są takie promocje. Może uda ci się przetrzymać, bo warto w takiej kasie. Sam wyrwałem 3 miesiące temu TomTom music za 311zł z dwoma paskami i polecam mocno
@tomekkp: Jak chcesz mam na sprzedanie polar m430 za 450 mogę sprzedać, kupiony w połowie kwietnia. Oczywiście działa i z gwarancją. Chyba, że wolisz nówkę sztukę to okej :D