Wpis z mikrobloga

Jaka to zależność matematyczna? "If possible the message will be equally divided by message length between the five runners. If this is not possible, parts 1 to 5 will have subsequently non-increasing lengths, such that parts 1 to 4 are at least as long as when evenly divided, but at most 1 longer. If the last part is the empty string this empty string must be shown in the resulting array." Totalnie nie mogę znaleźć jakiegoś schematu, wzoru jak to dzielić tak, żeby zwracało mi takie wyniki.. :(

#java #programowanie #matematyka
  • 12
@penguin1: dzielisz na 5, zaokrąglasz do góry, wpisujesz 3 razy, jeżeli wystarcza (to znaczy jeżeli możesz wpisać 4 raz to samo) to wpisujesz 4 raz i resztę do 5 pola, jak nie to całość do 4 pola
@aseeon_: @penguin1: a, ok to ja nie zrozumiałem, myślałem, że ten evenly divided ma być na 5

No to chyba coś takiego:

if (x%5==0)
A,B,C,D,E = x/5;
else if (x%4 < x/4)
A,B,C,D = x/4;
E = x%4;
else
reszta = x%4;
A = x/4 + (reszta>0 ? 1 : 0);
B = x/4 + (reszta>1 ? 1 : 0);
C = x/4 + (reszta>2 ? 1 : 0);
D
@penguin1: Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z zależnością matematyczną, wygląda na typowe edukacyjne zadanie na napisanie kodu zwracającego poprawne wartości. Nie jest napisane jak traktować białe znaki, więc uznajemy, że jak normalny znak. Sprawdzasz czy liczba znaków w stringu dzieli się na 5, jak dzieli to zwracasz wynik jak nie i np. załóżmy, że string ma 17 znaków, czyli będziesz miał 3,4 podzielone równo, a masz warunek, że liczby
@Lechu1777 szukałem jakiegoś schematu, właśnie tego zaokraglania w górę, nie mogłem tego ogarnac. Zadano jest z code wars na szyfr Cezara, gdzie wiadomość dzieli się na 5 goncow (szyfr Cezara easy ale tego rozdzielenia nie mogłem ogarnąć)

@tell_me_more
@aseeon_ dziękuję chłopaki za pomoc, już to napisze. Rozjaśniliscie mi umysł ()