Wpis z mikrobloga

Ochrona ojcostwa to możliwosc decyzji gwałciciela w sprawie zycia poczetego


@selawi: Po czym to wnioskujesz?
Ktoś z rządu dodał jakiś komentarz do tych "pytań"?

Jak już to mamy możliwą możliwość o decyzji ojca w tym może gwałciciela, w sprawach aborcji lub wizytacji jak w stanach zjednoczonych, wydaje mi się ze do tego nie dojdziemy między innymi ze względu na populiste szerefyra Ziobrę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Strasznie
@ZaplutyKarzelReakcji: No ale czym właściwie jest to ojcostwo? Kiedy mowa o ochronie macierzyństwa, to nie chodzi o zakaz aborcji tylko o ochronę matek w pracy, ulgi czy urlopy. Dlaczego ochrona ojcostwa ma mieć coś wspólnego z aborcją?

Może za mało bredni PiSu do mnie dociera, ale w pierwszym momencie pomyślałam o równym podziale urlopu rodzicielskiego dx A tu nagle czytam, że to jednak tylko kolejny sposób na upodlenie kobiet.
@xarojek: Nope, furtką dla prawa unijnego jest art. 91 ust. 3 Konstytucji. Tym samym prawo unijne jest nad ustawami, lecz stoi niżej niż Konstytucja. TK w wyroku K 18/04 wyraźnie wskazał, że Konstytucja jest najwyższym aktem prawnym obowiązującym na terenie kraju i w wypadku konfliktu pomiędzy prawem krajowym, a unijnym są możliwe dwie opcje - dostosowanie prawa do regulacji unijnych albo wyjście z UE.