Wpis z mikrobloga

O #!$%@? jakie śmieszne są memy, że hehe w Polsce łamana jest Konstytucja! Bo rozumisz Mati, bo to tylko takie krzyczenie tych debili lewaków, hehehe, a tak naprawdę to w dupie mamy nasz kraj, ważne że lewaków dupa boli. Fajnie jak by tak jeszcze więcej memów zrobić i całkowicie rozmyć temat, #!$%@? z Konstytucjom, to takie coś żeby se dupę podetrzeć, a głupie lewaki krzyczom, hahahaaaaa kwiiik.

Jesteście #!$%@? królami komedii, lemingi.

#polityka #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #bekazpodludzi
  • 24
  • 2
@stan-tookie-1
@Althorion
A jak byście chcieli to zrobić inaczej?

Każde prawo polega na tym, że działa dokąd się go przestrzega. Jeśli kogoś zabijesz, mimo że prawo na to nie pozwala, to nic Ci się nie stanie dokąd służby kierujące się tym prawem tego nie odkryją i Cię nie znajdą. Ale tak czy inaczej, prawo samo w sobie nie uchroni nikogo przed morderstwem. Dopiero przestrzeganie prawa.

Co byście konkretnie chcieli tu zmienić jeśli
Każde prawo polega na tym, że działa dokąd się go przestrzega.


@jamtojest: i na konsekwencjach kiedy się go nie przestrzega. W wypadku konstytucji jest konkretna instytucja gdzie można składać swoje skargi (chociaż nie wiem czy tak po prostu zwykły cywil może tam wysłać wniosek żeby coś ocenili), zakładając przez chwilę że ona by sprawnie działała i szybko wydawała ocenę czy coś jest ok czy trzeba zmienić, to dalej brakuje konsekwencji.
Dla
@jamtojest: właśnie nic nie jest do zmiany. Polityka jest taka sama od tysiącleci i tutaj nic się nie zmieni. Zatem „te wszystkie memy, że hehe w Polsce łamana jest Konstytucja” śmieszne i żałosne, w różnych proporcjach. Tylko władza nad nimi może zmusić ludzi do przestrzegania prawa, zatem nie ma jak, choćby potencjalnie, zmusić samej władzy do przestrzegania konstytucji. Bo konstytucja to jest właśnie coś takiego, „żeby se dupę podetrzeć”.
A jak byście chcieli to zrobić inaczej?


@jamtojest: w w/w przykładzie mógłby to być po pierwsze zwrot kasy jako pobranej niesłusznie, po drugie ukarania posłów którzy mimo głosów że wprowadzają zapisy łamiące konstytucję nie powstrzymali się np brakiem możliwości kandydowania w przynajmniej kilku wyborach.
@stan-tookie-1: Nie zauważyłem Twoich wpisów.

Wiesz, to jest tak skonstruowane, że badanie konstytucyjności jest dopiero następnym krokiem, wcześniej najwyżej jakieś opinie. Nie wiem, czy byłoby możliwe sprawdzanie w TK każdej możliwej ustawy przed uchwaleniem, nie znam się na tym. W moim rozumieniu, to że parlament uchwali coś, co okazuje się niezgodne z Konstytucją to jeszcze nie tragedia i powód do karania, jeśli organ nadrzędny to sprawdzi i skoryguje. Chociaż masz rację,
@jamtojest: Pamiętaj, że największym przeciwnikiem Konstytucji z 97r był Andrzej Rzepliński, a zarzuty miał całkiem dobre, tylko mało kto go słuchał. Także nie gloryfikowałbym konstytucji, bo to teraz takie ogólne pojęcie na rzecz walki polityczej, w dodatku rękami osób, które tej konstytucji nie czytały. Bardziej boli mnie deptanie prawa rzymskiego o wiele ważniejszego od tej konstytucji.