Wpis z mikrobloga

(°° Opłaty 2.5/h wjazdu do centrum samochodem spalinowym....

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Beda-oplaty-za-wjazdu-do-centrum-pojazdem-spalinowym-n124588.html

teraz to już tylko kwestia czasu aż to wprowadzą...

jeździmy z żoną jednym autem do pracy w centrum. Wychodzi nas to tanej niż jakbyśmy mieli oboje kupić sobie bilety miesięczne...
jest to również ponad 2x szybciej. Autem max 20minut, komunikacją minumum 40 minut (bywa że ponad 1h). Pomijam że jest 10x wygodniej, nie śmierdzi i nie trzeba tolerować debili oraz żuli.

Gdzie tu sens i logika.

#gdansk #trojmiasto
  • 21
@MichasQGP: trojmiasto.pl jak zwykle sieje panikę. Piszą tak, jakby cały proces legislacyjny się skończył. A dopiero odbyło się głosowanie w Sejmie.
I Naskręt #!$%@?ł uchwałę z ustawą.

No i nawet -- ta ustawa nie nakłada takich opłat, daje tylko gminom możliwość jej nakładania, jeśli będą chciały -- zapewni ustawową podstawę prawną, którą trudno będzie zaskarżyć.

A czy Gdańsk to uchwali -- nie ma żadnej wypowiedzi nikogo z magistratu, która by sugerowała
@MichasQGP: trzeba na rowej rower xD


@superblee66: żeby było śmieszniej, z dostępnych metod przemieszczania się po mieście, prócz samochodu, jedynie rower ma jakikolwiek sens w moim odczuciu. Zbiorkom jest tragiczny, za drogi, za wolny, źle skoordynowany....
No i nawet -- ta ustawa nie nakłada takich opłat, daje tylko gminom możliwość jej nakładania, jeśli będą chciały -- zapewni ustawową podstawę prawną, którą trudno będzie zaskarżyć.


A czy Gdańsk to uchwali -- nie ma żadnej wypowiedzi nikogo z magistratu, która by sugerowała cokolwiek w tym temacie.

Jak zwykle -- pismakowe szukanie sensacji.


@Polinik: imho - patrząc po obecnej władzy, jeżeli otworzy im się taką furtkę, to jest to kwestia
@MichasQGP:
O której władzy piszesz? Centralnej (PiS) czy samorządowej (PO)?
Bo jak na razie -- to po tym co Gdańsk, czyli PO #!$%@?, to mam wrażenie, że nie walczy z samochodami -- a wręcz przeciwnie -- robi wszystko, żeby mieszkańcy wsiadali do samochodów i trzymali się z dala od komunikacji zbiorowej?

Rok temu straszyli, że stawki za parkowanie w SPP w miastach wzrosną do 10PLN/h.
Ile płacisz teraz? ( ͡º
Rok temu straszyli, że stawki za parkowanie w SPP w miastach wzrosną do 10PLN/h.

Ile płacisz teraz? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Polinik: o której władzy mówię - każdej. Nie bawię się w wojenki pis vs po. Dla mnie jeden pies.

A co do cytowanego fragmentu - na podwyższenie tej opłaty nie zezwala teraz ustawa, czy się mylę?
@MichasQGP:
Mowa o stawce za parkowanie?
Obecnie maksymalne stawki są zapisane na sztywno (kwotowo) w Ustawie. Samorządy ustalając stawkę za parkowanie w SPP -- nie mogą jej przekroczyć, ale mogą dać niższą.
Trwają prace nad nowelizacją tej ustawy, które uzależniają tą maksymalną stawkę za parkowanie od kwoty minimalnego wynagrodzenia.
Straszono, że to oznacza kwoty rzędu 9-10PLN za godzinę.

Tak samo z tą opłatą za wjazd spalinowych -- Ustawa da możliwość samorządom
@Polinik: zgoda że artykuły specjalnie nastawiony na sensację. Nie mniej, jestem pewien że samorządy Trójmiasta chciały podniesienia ceny za parkowanie. Najgłośniej domagał się tego kudłaty z Sopotu. Gdańsku na pewno też chętnie z tego skorzystają patrząc po aferze parkingowej i cenach z kosmosu 24/7 w Gdańsku głównym przy grobli.
Jak tylko ustawa pozwoli na wyższą cenę to władze miasta podwyższą opłaty.
Tak samo uważam że jak wprowadzą możliwość dowalenia opłaty za
@MichasQGP bardzo fajnie, że to wprowadzą. Nie ma miejsca niestety na zmieszczenie wszystkich chętnych kierowców w centrum


@FPNgda: xD jak nie ma jak jest? Obecnie wg ciebie się samochody nie mieszczą?
Z resztą liczbę miejsca na samochody ograniczają miejsca parkingowe. Nie potrzeba do tego opłaty za wjazd
@MichasQGP jestem za. Pod warunkiem, że najpierw wykopią kilka linii metra, jak choćby w Berlinie itp. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@spokoromek: true. Mieszkając przez chwilę w Warszawie, poruszałem się głównie metrem. Samochodu w ogóle mi nie brakowało.
Inna sprawa że w Warszawie są tańsze bilety niż w Trójmieście...