Wpis z mikrobloga

Historia z RODO w tle. Zasłyszane od kolegi #truestory #coolstory

Pogotowie kilka osób w kolejce w tym mój znajomy. Wychodzi lekarz i na caly korytarz:
L: Pan Paweł!!!
Os1: No jestem
Os2: Ale który, qwa Paweł bo ja też Paweł a czekam juz ponad godzinę
L: no ten z kolanem
Os1: no to ja
Os2: ja tez z kolanem
L: czekajcie chwilę
Wraca do gabinetu po 2 minutach wychodzi i mowi:
L: lewe
Os2: w końcu!
#rodo xD
  • 70
  • Odpowiedz
@8_jajek_od_pingwina:
takie postępowanie narusza tajemnicę lekarską, teraz każdy z otoczenia tej osoby wie, że Paweł ma coś z lewym kolanem. Co będzie jak jakiejś kobiecie utkwi jakaś zabawka w pierogu albo jakiś facet przewróci się i wbije sobie w tyłek lokówkę?
  • Odpowiedz
@Rostagma jeśli tak wołają na oddziale to jeszcze gorzej dla nich. Akurat sa to informacje szczególnie wrażliwe, do których winien mieć wgląd tylko sam zainteresowany i osoby przez niego upoważnione. A więc winno się je szczególnie chronić. Ja na ten przykład nie chciałbym, żeby ludzie w poczekalni wiedzieli na co choruję, a zawołanie mnie po imieniu i nazwisku nie jest jakoś rażące.
  • Odpowiedz
@barani_leb: bo może tam przeczytali o co chodzi w tym a nie jakis nieuzasadniony kwik?

Bo u nas ludzie sa przyzwyczajeni ze urzad jak bedzie mial okazje #!$%@? sie do wszystkiego i trzeba dmuchac na zimne
  • Odpowiedz
@Rostagma tyle że samo rodo jest ok. Problem w tym, że w Polsce rozdmuchano to do granic możliwości, co skutecznie napędziły firmy, które zarabiają na szkoleniach i audytach.
Ten sam schemat był kilka lat temu przy okazji wprowadzenia ISO.
  • Odpowiedz
@malutka_Asienka moja zona miala kolizje z inna kobita ktora wymusila pierszenstwo. W zemscie ze moj rozowy zadzwonil na policje bo samochod winnej na leasing firmowy itd... Zabronila policjantowi podac nr ubezpieczenia. I wez ty zglos szkode ( ͡º ͜ʖ͡º). Rozowy leb na karku i na komisariacie otrzymala na drugi dzien bo taka informacje bez danych osobowych musza podac.
  • Odpowiedz
Zabronila policjantowi podac nr ubezpieczenia. I wez ty zglos szkode ( ͡º ͜ʖ͡º). Rozowy leb na karku i na komisariacie otrzymala na drugi dzien bo taka informacje bez danych osobowych musza podac.


@siesownik: nie musza podać numeru polisy
Wystarczy numer rejestracyjny i nazwa ubezpieczyciela
  • Odpowiedz
@alenacomnielogin_: no nie do końca. Kiedyś kary były śmieszne, a teraz 10 milionów euro albo 2% rocznego przychodu firmy, zależnie od tego, co większe - a chyba może być i 2 razy tyle. A że do tego nie ma póki co żadnych przesłanek, jak te kary będą dowalane ORAZ wiadomo doskonale, że kary stanowią fajne źródło zarobku dla państwa, więc każdy trzęsie portkami, bo niemal każdą firmę można taką karą rozwalić.
  • Odpowiedz
żadnych przesłanek, jak te kary będą dowalane ORAZ wiadomo doskonale, że kary stanowią fajne źródło zarobku dla państwa, więc


@Pantokrator: są przesłanki w samym RODO tylko większość już tego nie doczytała ;)
  • Odpowiedz
@Efrin kolego, jest coś o wadze naruszenia, ale dopiero praktyka pokaże, jak to będzie interpretowane. Do tego równie dobrze za naruszenie malej wagi mogą dać 5 tysięcy jak i 5 milionów, bo to i to to dużo mniej, niż maksimum, szczególnie dla firm o dużym obrocie.
  • Odpowiedz