Wpis z mikrobloga

Historia z RODO w tle. Zasłyszane od kolegi #truestory #coolstory

Pogotowie kilka osób w kolejce w tym mój znajomy. Wychodzi lekarz i na caly korytarz:
L: Pan Paweł!!!
Os1: No jestem
Os2: Ale który, qwa Paweł bo ja też Paweł a czekam juz ponad godzinę
L: no ten z kolanem
Os1: no to ja
Os2: ja tez z kolanem
L: czekajcie chwilę
Wraca do gabinetu po 2 minutach wychodzi i mowi:
L: lewe
Os2: w końcu!
#rodo xD
  • 70
@8_jajek_od_pingwina: w mojej przychodni zawsze była na drzwiach u lekarza lista pacjentów. No i RODO, więc zdjęli. Ale nie mieli innego sposobu "kolejkowania" pacjentów. Podchodzi się więc do rejestracji, pyta się, kiedy się wchodzi, a wówczas pani w rejestracji mówi "po pani Annie". Idę pod drzwi, pytam, która to pani Anna, bo ja jestem po niej. Odzywają się 4. Wracam do rejestracji, pytam, po której pani Annie, a pani w rejestracji
@camilio: inna rzecz - w wszystkich przychodniach, do jakich chodziłam w ciągu ostatnich 5 lat, specjaliści mieli na drzwiach gabinetów listę pacjentów na dany dzień. Więc musiało być jakieś przyzwolenie na to, bo nie sądzę, żeby wszystkie te przychodnie aż tak bardzo przepisy miały w dupie.
kamere na stolowce


@adik3x: w Warszawie w komunikacji miejskiej nie pozdejmowali kamer, ale pojawiły się informacje o przetwarzaniu zarejestrowanego wizerunku :)

podania nr służbowego


@malutka_Asienka: nie rozumiem. zarówno jedna jak i druga strona przetwarza informacje na potrzeby prowadzenia działalności, co jest zgodne z przepisami. ludzie paranoję łapią

lista pacjentów


@BrittaAndersson: nigdy nie spotkałem się z koniecznością "posiadania" nazwiska w takiej sytuacji. zawsze ma się numerek albo wizytę na konkretną
@barani_leb Bo przepisy wcale tak diametralnie się nie zmieniły, tylko wcześniej firma płaciła kary 1tys zł czy 5tys z uśmiechem, że to już depozyt na przyszłe kary również. Teraz kary są większe, znacznie większe (np x% ogólnego dochodu firmy, co dla firm międzynarodowych jest zabójcze) i wolą jednak nadrobić wszystkie zaległości i wprowadzić dwa razy więcej ostrożności.