Wpis z mikrobloga

Mirunie prawnicze, mam pytanie - rok temu pojawił się taki wyrok WSA w Lublinie http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/08C0C7E17D
Jest prawomocny. Najciekawszy fragment:

egzekucja sądowa prowadzona przez komornika sądowego nie jest "postępowaniem sądowym" w rozumieniu art. 1 ust. 1 pkt 2 ustawy o opłacie skarbowej, a złożenie komornikowi sądowemu w związku z prowadzoną przez niego egzekucją dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa (w oryginale, odpisie, wypisie lub kopii)nie powoduje powstania obowiązku uiszczenia opłaty skarbowej, o którym mowa w art. 1 ust. 1 pkt 2 i art. 6 ust. 1 pkt 4 wymienionej ustawy


Czy dobrze rozumiem, że opłata skarbowa 17 zł, od pełnomocnictwa przedkładanego komornikowi w postępowaniu egzekucyjnym, nie jest wymagana?

#prawo #pytanie #komornik #orzecznictwo
  • 8
u mnie w kancelarii dziwnie się na mnie patrzyli jak to powiedziałem, znalazłem tylko to jedno orzeczenie,


@albert-penrose: A czemu ich to dziwi? Przecież nawet jak komornik by się uparł to by musiał napisać donos do gminy, a oni dopiero wszczęliby postępowania by wyegzekwować te 17 zł - więc brak orzeczeń sądowych nie jest szokujący.