Wpis z mikrobloga

@VCO1: to tez. Ja zawsze przy takich „konkursach” mam kmine czy mogę np taki sampel wkleić do seruma jako wavetable i zrobić z tego w ten sposób dźwięk ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@MrXavery: albo użyć sampla gdzie są wszystkie instrumenty świata ever. No co, jeden sampel, co z tego że trwa miliard godzin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jestem fanem jasnych zasad
  • Odpowiedz
@VCO1: tak samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja zacząłem wlasnie robić to zadanie i wziąłem jakiś „pre drop vocal” i zrobiłem perke. Ogólnie riddim kleje z tego dla beki i tak... wsadziłem ten wokal do serum, modulacja FM wiadomo z tego samego sampla itp itd ale czy można tak zrobić czy nie xD bo na dobra sprawę to z jakiegokolwiek sampla zrobisz sin wave i ogólnie
  • Odpowiedz
@MrXavery: @VCO1: to ma pobudzić Waszą wyobraźnię i umiejętności, więc zasady są tu mniej ważne :) Jeśli jednocześnie poza wavetablem takiego seruma (co uważam też za kreatywne podejście) użyjecie go w inny sposób robiąc np beat, to myślę że ma to szansę przejść ;)
Ja wziąłem jakiś sampel efekta i póki co zrobiłem z tego kicka, clapa, jakiś pseudo hithat, bass, pad, kilka arpów i jakąś melodię skleciłem.
  • Odpowiedz
@sensi: ogólnie zawsze przy takim zadaniu nie ważne jaki to sampel droga jest ta sama. Robisz kick to pitch w dól i skracasz + transient shaper, snare tak samo tylko pitch inaczej. Hihat pitch w góre transient shaper i skracasz ucinasz dół itp itd Niby pobudza kreatowyność ale nie do końca. Przynajmniej takie moje zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MrXavery: nie wiem, mnie tam to pobudza do kreatywności :) na pewno bez tego bym nie pomyślał o użyciu różnych efektów, których użyłem.

https://instaud.io/2hES - taka nuda wyszła z tego trochę, mam w głowie pomysłów więcej jak to znacznie lepiej zrobić i bardziej nowocześnie i mniej schematycznie, ale już nie mam czasu więc poleciałem standardem.

A jakieś wykopowe zadanie to jasne :) chętnie dołączę jak coś wymyślicie ciekawego.
  • Odpowiedz
@William_Lawson: @MrXavery: jak ktoś jest zainteresowany to nagrałem małą pokazówkę co i jak zrobione ;) jest kijowo trochę pokazane, ale chciałem się zmieścić w tą 1 minutę z pokazaniem wszystkich instrumentów i miałem też mało czasu przed pracą na nagranie, więc nie hejtujcie za mocno ;)

Co do wykopowego czelendżu, to żeby to miało sens, to trzeba byłoby dać jeden sampel dla wszystkich taki sam, najlepiej gdyby udało
sensi - @William_Lawson: @MrXavery: jak ktoś jest zainteresowany to nagrałem małą pok...
  • Odpowiedz
@MrXavery, @sensi: sampel lub kawałek do zsamplowania, z którego można wyciąć dowolne rzeczy. Możemy się np umówić na randomowy wrzut jakiejś piosenki pod tag #muzyka (przykładowo ramy czasowe - najbliżej godziny 15:00 danego dnia xD), żeby była zachowana losowość. Ot taki szybki przykład.
  • Odpowiedz
@William_Lawson: @sensi: mam tez pomysł jeżeli chodzi o losowanie sampla. Mogę np użyć generatora randomowych słów. Po wylosowaniu takiego słowa wpisze je na splice.com i ściągnę pierwszy sampel jaki się pokaże. Nagram tez film żeby było fair i wrzucę wszystkim i lecimy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MrXavery: spoko, może być, tylko jeszcze pozostaje kwestia ilości czasu na to ;) ja teraz akurat mam go dość mało, ale jak damy te parę dni to powinno coś tam wystarczyć.
  • Odpowiedz