Wpis z mikrobloga

W Chinach jest mnówstow tanich noży EDC w cenach 30-60zł.
Zainteresowala mnie marka Sanrenmu, ale maja tak gigantyczny wybor ze zamiast sie wczytywac w opisy 50 modeli zaryzykowalem spytac mirko. Czym one sie roznia poza rozmiarami? Ktory model polecacie? 7010 kosztuje 30zl i ponoc jest dosc popularny. Rozmiar mi odpowiada, ale czy to dobry wybór?
#sanrenmu #edc #noze #knifeboners #gearbest
  • 15
  • Odpowiedz
@blantek: Nie jestem jakimś znafcą, ale dla mnie 7010 jest zadziwiająco dobrze wykonany. Wszystko sztywno siedzi - jak dasz komuś rozłożony to nawet nie zauważy, że on się składa. Przychodzi fajnie naostrzony. Mimo, że mam go od pół roku to nie wiem jak z trwałością, bo używam go sporadycznie - kilka razy w miesiącu. Ja polecam 7010, ale czy są lepsze to nie wiem.
  • Odpowiedz
@blantek: Potwierdzam, bez problemu, chyba, że ktoś ma naprawdę małe dłonie to ewentualnie wtedy może mieć problem. Po pewnym czasie używania, jak się człowiek z nim oswoi (przynajmniej ja tak miałem), to można bez problemu również zamykać jedną ręką.
  • Odpowiedz
@blantek: bez problemu otworzysz jedną ręką - jest przy tym dość fajnie brzmiące kliknięcie, gdy blokada złapie..

@niera: trwałość jest zajebista - swój model noszę już prawie 3 lata, na czarnym ostrzu pojawiło się sporo rys od używania, upadł wiele razy, lekkie wgniotki od otwierania piwa, ale brak żadnych luzów przy ostrzu, blokada trzyma idealnie, od czasu do czasu ostrzenie i dalej siedzi w kieszeni...
przez ten czas lekko poluzowały
  • Odpowiedz
@wysuszony: widze ze masz wersje z uchwytem G10. jak ci sie wydaje, co lepiej sie sprawuje - kompozyt czy stal?
na pewno jest zauwazalna roznica w wadze. no i kolor latwiej znalezc np w trawie.
  • Odpowiedz
@blantek: 710 jest chińską kopią CR Sebenza, ogolnie fajny nozyk za te pieniadze - jest tani i ładny, jak chcesz wydac ok 100+zł to moze Leatherman Crater C33L, masz 25 lat gwarancji na niego, do typowego edc idealny, stal 420HC. Wiadomo, ze dopiero te drogie noze (100$ +) posiadaja fikuśną stal.
Ale szczerze zamiast Sanrenmu, to ja bym po budżetowych Kershaw'ach poszukał np Kershaw Westin jest obecnie w cqb.pl za 98zł
  • Odpowiedz