Wpis z mikrobloga

Kupiłem #szosa z zapieczonymi/zardzewiałymi platformami. psikałem wd40, niestety rdza z wierzchu zeszła a gdzieś tam w gwincie nadal pewnie sporo bo manipulatory ruchu obrotowego korbą nie chcą nawet drgnąć, próbowałem imbusem, waliłem żabką w klucz płaski i nic. Znacie jakiś sposób żeby podjąć jeszcze jakieś próby? Nie zależy mi na tych pedałach więc mogę je uszkodzić. Rower z UK, napęd lekko skorodowany więc podejrzewam, że łatwo nie będzie.
#rower
  • 18
@Dwep: spróbuj rozgrzać ramię korby wrzątkiem, wystarczy same końcówki, tam gdzie jest gwint. Jeśli korba jest aluminiowa, a ośki pedałów stalowe, to nastąpiła prawdopodobnie korozja elektrochemiczna. Jeśli Ci się uda, to nie zapomnij oczyścić gwintu i przesmarować go jakimś smarem montażowym (tylko nie miedzianym, bo będzie jeszcze gorzej następnym razem :P )
@Dwep: spróbuj mieszaniny 50/50 acetonu i atf(automatic transmission fluid), tylko lej na oś pedału, bo może zejść lakier z korby. Możesz też użyć klasycznego przekonywacza w postaci zajedwabiście długiej dźwigni, jednak możesz uszkodzić przez to gwint w korbie. No i odkręcana manipulatory w odpowiednim kierunku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dwep: Weź zwykłego klucza płaskiego (15 bodajże) i próbuj tym odkręcić. Odkręcanie kluczem do rur to ostateczność. Odkręć korbę, wsadź w imadło i próbuj założyć dużą dźwignię na klucz, uprzednio lekko podgrzewając miejsce łączenia korby z pedałem. No i jak chcesz to łapać kluczem do rur, to dostań się do gołej ośki pedału