Wpis z mikrobloga

  • 250
Jakie mircy mieliście pierwsze samochody?

Moim pierwszym był dzielny mały FIAT Uno II 1.0 FIRE. Ten mały skurczybyk kupiony za 1000 cebulionów, przez 3 lata nigdy się nie zepsuł, palił prawie że nic, co prawda 100 km/h to już był wyczyn, ale za to miał elektryczne szyby. Zawsze będę go dobrze wspominał.

#motoryzacja #motomirko
Ryzu17 - Jakie mircy mieliście pierwsze samochody?

Moim pierwszym był dzielny mały F...

źródło: comment_lsCdkImLtHM5orfzU0wq9DmXHwu55jlX.jpg

Pobierz
  • 332
97' 2.0 - wszystko ok, oprócz kosztów utrzymania xd japońska myśl technologiczna - pierdzieli się wszystko co tylko może, 14 wahaczy - co 2-3 miesiące jeden do roboty, uszczelka pod głowicą, sprzęgło, klima, hydropopychacze, poduszki pod silnikiem 2x, amortyzatory, wypalone gniazda zaworowe, cewki, termostaty i inne duperele. Do tego OC droższe niż w starym BMW ( ͡° ʖ̯ ͡°) A spalanie rzędu 14l LPG + 3 litry benzyny.
jdbc - 97' 2.0 - wszystko ok, oprócz kosztów utrzymania xd japońska myśl technologicz...

źródło: comment_WscWjCjfu4q47URBiBa3nLoNBiNeTDuF.jpg

Pobierz
@Ryzu17: Astra z 1994. Samochód nauczył mnie cierpliwości. Czasami alternator nie ładował akumulatora i raz miałem ogromnego farta, gdy w ciemnym lesie gasły mi światła, ale ostatecznie samochód padł tuż za lasem, gdzie mogłem go bezpiecznie zostawić poza ulicą. Potrafił mi zepsuć się w szczycie na środku dużego skrzyżowania, musiałem go spychać na przystanek, ludzie przechodzący obok mi pomagali. Ostatecznie został zezłomowany, a tuż przed śmiercią posmakował jeszcze szalonej jazdy offroadowej
@Ryzu17 też miałem uno 1.0 ale bez fire. Każde wyprzedzanie to była walka z siłami natury, ale z górki to nawet 140 cisnął:-D jak go sprzedałem za 1k zł to mial 139k przebiegu, a miał wtedy już z 18 lat, był z 1991 roku chyba:-D ruda szmata go już jadła, ale silnik miał jak nowy
@pawel_a23 żeby wyprzedzać, trzeba było planować z 5 kilometrowym wyprzedzeniem, trzeba było wiedzieć jak przebiega droga, czy jest tyle prostej i czy na pewno nic nie będzie jechać z na przeciw ( ͡º ͜ʖ͡º)
@basssiok: #!$%@?. Ale niechcialem sluchac. Obiektem westchnien byl golf IV a III to byla kosa. A najlepsze ze jezdzilem nim 150 km do Poznania na studia. ( )

Najtwardzsi koledze zabierali sie ze mna 2-3x i wracali do PKP
@MorsMorris już myślałem, że nikt poza mną nie miał takiej
Madzia 323F 1.6 zawrotne 88KM z gazem. Jeździła za grosze, mało się psuła a jak już trzeba było wymienić jakieś części, to też mega tanie. Po roku kupiłem sobie drugą taką, zjedzoną przez rdzę, ale z bardzo dobrym wyposażeniem (elektryczne szyby i klima w aucie które powstało w latach 80' ^^) i poprzekładałem wszystkie te cuda do mojej. Bez problemu zniosła wycieczkę
daniel95 - @MorsMorris już myślałem, że nikt poza mną nie miał takiej
Madzia 323F 1.6...

źródło: comment_QwXjvuRJJsNUHnHzUsyScX1zfLPu24WW.jpg

Pobierz