Wpis z mikrobloga

@pk347: "Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja
  • Odpowiedz
Kiedyś, w pierwszych wiekach chrześcijaństwa istniało kapłaństwo powszechne, to znaczy, że każdy chrześcijanin mógł dać komuś komunię świętą i nie potrzeba było do tego żadnych księży, którzy w późniejszych epokach z udzielania sakramentów zrobili sobie biznes.
  • Odpowiedz
@pk347 Cyt."Bóg nie mieszka w świątyniach zbudowanych ludzkimi rękami "."Nie czyń sobie obrazu rytego, ani żadnego podobieństwa rzeczy tych, które są na niebie wzgórę, i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał, ani im będziesz służył; bom Ja Pan Bóg twój, Bóg zawistny w miłości, nawiedzający nieprawości ojców nad syny w trzeciem i w czwartem pokoleniu tych, którzy mię nienawidzą; A czyniący
  • Odpowiedz
@janek_bez_sanek: Oczywistą oczywistością jest, że wtedy można. Za pewne wtwojej parafii codziennie odbywają się msze polowe. Ale lewakokatoliką i gimboateistą raczej chodzi o to, że nie trzeba chodzić na msze w ogóle (czy to w kościele czy msze polowe).
  • Odpowiedz
@thalotor: ktoś tu myli stare przymierze i żydów z nowym przymierzem i chrześcijaństwem. Ogólnie chodzi o to, przez nowe przymierze Bóg sam ukazał się w ludzkiej postaci (Jezus Chrystus) tym samym niejako dopełniając przykazania starego testamentu. Przykazanie to ma na celu pouczenie ludzi, iż to nie obrazom, figurom itd. należy oddawać cześć. Przedmioty te mogą jedynie pomóc skupić naszą uwagę, ale nie mogą przysłaniać nam Boga prawdziwego.
#gimboateizm
  • Odpowiedz
@ravenking: plus do tego ostatnie przykazanie kościelne: raz w roku w okresie wielkiej nocy umyć się i komunię świętą przyjmować. Raz kurna, a nie co tydzień. Po ki ch... kościół robił te przykazania jak ich nie przestrzegają? To samo spowiedź - kiedy ostatnio katolik zadośćuczynił bogu i bliźniemu?
  • Odpowiedz