Wpis z mikrobloga

Mirki #motoryzacja #samochody
jakieś protipy/rady jak przeżyć trasę 700 km (rzeszów-łeba) z dzieckiem 3 letnim w samochodzie?
-seat ibiza 1.6 klekot TDI 2011, 110k km nalatane, dębica letnia 3 letnia na alusach 15"
-klimatyzowany, wspomaganie kierownicy, ABS, radio+MP3 - są
-Yanosik będzie
-apteczka, gaśnice - wszystko sprawne, sprawdzone
-wolałbym jechać w dzień,
-nie przeszkadzają mi płatne odcinki autostrad

Jakieś sugestie na ile tą trasę łyknąć? W interwałach 2-3h / 5-6h? Ile przerw? Olej silnikowy oraz borygo, będę mieć na ewentualną dolewkę, assistance wykupiony na 1200 km po unii...

Wiem, że bliżej na Węgry, nie chcę jechać w nocy, bo bałbym się do np. 140km/h rozpędzić (i tak nie ma gwarancji że dzieciak zaśnie) gówniana widoczność...
snwptest - Mirki #motoryzacja #samochody 
jakieś protipy/rady jak przeżyć trasę 700 ...

źródło: comment_AGrJNzrNtsfxUY3aZimYAj9BzQ5QhcEq.jpg

Pobierz
  • 168
@snwptest z całym szacunkiem ale srasz się jakbyś na koniec świata jechał :D dwa - trzy razy w tygodniu przez 2msc robiłem trasy 400km + powrót tego samego dnia, starą meganką z 96 z wolnossącym dieslem, przegnitą, z rozwalonym łożyskiem w kole, zaciętym termostatem i wybitą tylną belką :D i nie robiłem nic, raz może olej przez ten czas sprawdziłem xD i latała, raz mi się rura od chłodnicy rozwaliła to rurką
@snwptest Jeżdżę tak w drugą stronę tyle km i jedyne przygotowanie to sprawdzenie ciśnienia w kołach. Młody ma 5 miesięcy i trasa z przerwami na tankowanie (gaz here) czyli dwie przerwy po 15 minut akurat na szybkie karmienie i przebranie.

Gdynia - Zamość.
Lexus IS 300 2001
Wiem, że bliżej na Węgry, nie chcę jechać w nocy, bo bałbym się do np. 140km/h rozpędzić


@snwptest: czemu? Właśnie przy mniejszym ruchu na trasach wielopasmowych bez zagrożenia że ci sarna wyskoczy czy coś takiego to super sprawa. Chyba że się boisz zmęczenia, no ale to łyknij se coś na sen koło 16 i obudź się o tej północy i w drogę.