Wpis z mikrobloga

Mirki #motoryzacja #samochody
jakieś protipy/rady jak przeżyć trasę 700 km (rzeszów-łeba) z dzieckiem 3 letnim w samochodzie?
-seat ibiza 1.6 klekot TDI 2011, 110k km nalatane, dębica letnia 3 letnia na alusach 15"
-klimatyzowany, wspomaganie kierownicy, ABS, radio+MP3 - są
-Yanosik będzie
-apteczka, gaśnice - wszystko sprawne, sprawdzone
-wolałbym jechać w dzień,
-nie przeszkadzają mi płatne odcinki autostrad

Jakieś sugestie na ile tą trasę łyknąć? W interwałach 2-3h / 5-6h? Ile przerw? Olej silnikowy oraz borygo, będę mieć na ewentualną dolewkę, assistance wykupiony na 1200 km po unii...

Wiem, że bliżej na Węgry, nie chcę jechać w nocy, bo bałbym się do np. 140km/h rozpędzić (i tak nie ma gwarancji że dzieciak zaśnie) gówniana widoczność...
snwptest - Mirki #motoryzacja #samochody 
jakieś protipy/rady jak przeżyć trasę 700 ...

źródło: comment_AGrJNzrNtsfxUY3aZimYAj9BzQ5QhcEq.jpg

Pobierz
  • 168
  • Odpowiedz
@snwptest olej wymieniłeś jakoś ostatnio i czy rozrząd był robiony? Bo jeżeli nie to najwyższy czas, a w takiej trasie to nieprzyjemna sytuacja jak się silnik posypie. Yak ogólnie większej filozofii nie ma 3-4 przerwy żeby nogi rozprostować jak w dupie gniecie jakiś posiłek i toaleta no i jesteś na miejscu.
  • Odpowiedz
@snwptest: Lol , ty tak serio ? :D Przeciez to nie jest wycieczka do dzikiego i odleglego kazachstanu tylko #!$%@? polskie morze. Jesz sniadanie , wsiadasz w auto i przed kolacja jestes na miejscu ()
  • Odpowiedz
@etutuit: olej regularnie co 10-13 tys wymieniany terminowo, rozrząd robiony w 2015 po zakupie auta i wg moich obliczeń ma ok 50k km najechane (olej wymieniany w marcu 2018 z filtrami)
  • Odpowiedz
@szaremyszki: no niby tak, ale wiesz, jak się dzieciak zrzyga w trasie, jak jęczy (a zapięty w foteliku) to ciężko przy 120km/h go uspokajać, zabawiać.... niby 3 lata już mówi rozumie itp, ale to nie jest weteran tras niestety
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: nie byłem, jeszcze mogę odwołać rezerwację do końca czerwca jeśli dobrze pamiętam... rodzin z dziećmi mniej a sebków więcej mówisz? Mieszkasz w okolicy? czy odwiedziłeś Łebę i zwątpiłeś? (myślałem, że to Mielno niszczy każdego :) - Krzysiu jem zupę)
  • Odpowiedz