Wpis z mikrobloga

Z okazji katolickiego święta, mam dla wykopkowych ateistów ankietę w ogóle nie związaną z tym świętem. Co, drodzy ateiści, sądzicie o agnostykach - czy uważacie agnostycyzm za racjonalny pogląd czy też za światopogląd dla "intelektualnych tchórzy i leni"? ( ͡º ͜ʖ͡º)
#ankieta #religia #ateizm #agnostycyzm #gimboateizm

Szanujesz agnostycyzm i agnostyków?

  • Tak, agnostycyzm to racjonalny pogląd 35.8% (24)
  • Agnostycy to tchórze i pizdy 38.8% (26)
  • Sam jestem agnostykiem 25.4% (17)

Oddanych głosów: 67

  • 5
@Stooleyqa: Dla mnie odpowiedź "jestem agnostykiem" na pytanie "Czy wierzysz, czy nie?" jest trochę jak odpowiedzenie na pytanie "Masz włosy na głowie, czy nie?" czymś w rodzaju "mam czapkę".

Bo teizm odnosi się do wiary, a gnostycyzm do wiedzy. Większość ateistów, których spotkasz jest agnostykami. A agnostyków ateistami. Nawet jeśli o tym nie wiedzą - np. z powodu posiadania wypaczonej, głównie przez wierzących, definicji, jakoby to ateiści wierzyli, że boga nie
@Stooleyqa: Agnostycy, których znam na ogół mają #!$%@? definicje ateizmu i to od nich się dystansują. Ateizm dla nich to coś w stylu, że "wierzę, że Boga nie ma" albo "nie wierzę, że Bóg istnieje". Natomiast większość z nich by się zgodziła z najprawilniejszą definicją ateistycznego poglądu: "uważam, że nie przedstawiono dotąd żadnego przekonującego dowodu na istnienie Boga".