Wpis z mikrobloga

Moja mama mówi mi dzisiaj ze sie zbiera bo idzie na procesje. I wywiazal sie miedzy nami taki dialog:
J: po co mamo chcesz tam isc?
Ona: jak to po co? Dzisiaj jest swieto!
J: Ale mamo jakie swieto?
Ona: No boze cialo.
J: Ale czego to święto?
Ona: No bozego ciala.
J: Czyli co sie w nim swietuje, o co w nim chodzi? Ona: Znowu zaczynasz z tymi swoimi madrosciami.
J: No ale po co isc na swieto jesli sie nie wie co to za swieto?
Ona: Bo to jest WAZNE swieto!

Pozdrawiam #katolicyzm bo taki obraz wasz, to ci co rozumieja jakiekolwiek podstawy swojej wiary sa w zdecydowanej mniejszosci. #indoktrynacja #bozecialo
  • 95
  • Odpowiedz
  • 29
@PtactwaWiele najlepsze jak na wsi u ciotki od 3 dni myja okna, myja ploty, poprawiaja plyty chodnikowe wyrywaja chwasty.. A wszystko dlatego ze procesja tedy bedzie przechodzic ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Tuff: nie smieje sie z niej staram sie jej cos uswiadomic, nie robie tego w przesmiewczy sposob. Problem jest w tym ze to nie jest dla niej wazne, ona idzie bo zawsze szla, bo jej matka szla o wszyscy jej mowili ze ma isc. Ale po co, dlaczego to nie wie.
  • Odpowiedz
@PtactwaWiele: może wprowadzają coś stałego, na czym można się oprzeć w życiu? Może bez tego będzie jej czegoś brakowało? Dla Ciebie to będzie bez sensu ale to nie znaczy że dla wszystkich takie jest
  • Odpowiedz
  • 104
@PtactwaWiele najlepsze jak na wsi u ciotki od 3 dni myja okna, myja ploty, poprawiaja plyty chodnikowe wyrywaja chwasty.. A wszystko dlatego ze procesja tedy bedzie przechodzic ( ͡º ͜ʖ͡º)


@skun1 i dlatego właśnie jest to ważne i potrzebne święto! Tak, jak Wielkanoc - żeby okna umyć!
  • Odpowiedz
@PtactwaWiele jezuuuuuu najgorsze imo święto ever. Pamietam jak rodzice mi za gowniaka kazali mi tam lazic. Uj ze upaly najczesciej ludzie mdleli baby stare smi2ersza nie masz isc i juz. Jak sie spytalem po co tak właściwie chodzi sie od stacji przy biedronce do stacji przy śmietniku to eeee tak wypada.
  • Odpowiedz
@PtactwaWiele: ludzie są leniwi, lubią automatyzmy zamiast codziennie rozmyślać nad tymi samym decyzjami. jest święto - ide do kościoła i kropka. Dotyczy to również innych wyborów. Kupuje dżem - truskawkowy itd itd. Jest to ogromna oszczędność sił i czasu.
  • Odpowiedz
@Tuff: Trzeba się śmiać z idiotów. Z matki tym bardziej bo to ktoś kto powinien być autorytetem a odprawia jakieś cyrki w których sam nie wie o co chodzi. Rodzic z racji że jest starszy i bardziej doświadczony to powinien już ogarniać na czym świat stoi. A jak można mieć szacunek do kogoś kto bezmyślnie powtarza rytuały których nawet nie rozumie bo wszyscy tak robią i robili? Nie kwestionując niczego
  • Odpowiedz
@natkurka a niby dlaczego ma mieć 14 lat? Bo zwraca bliskim osobą uwagę na ich bezmyślność? Typowo katolickie "argumenty" ala "młody pewnie jesteś gówno wiesz o prawdziwym życiu kurłaaaa". Ona nawet nigdzie nie napisała, że sama nie jest katoliczką i że nie idzie na procesje. Lel.
  • Odpowiedz