Wpis z mikrobloga

Moja mama mówi mi dzisiaj ze sie zbiera bo idzie na procesje. I wywiazal sie miedzy nami taki dialog:
J: po co mamo chcesz tam isc?
Ona: jak to po co? Dzisiaj jest swieto!
J: Ale mamo jakie swieto?
Ona: No boze cialo.
J: Ale czego to święto?
Ona: No bozego ciala.
J: Czyli co sie w nim swietuje, o co w nim chodzi? Ona: Znowu zaczynasz z tymi swoimi madrosciami.
J: No ale po co isc na swieto jesli sie nie wie co to za swieto?
Ona: Bo to jest WAZNE swieto!

Pozdrawiam #katolicyzm bo taki obraz wasz, to ci co rozumieja jakiekolwiek podstawy swojej wiary sa w zdecydowanej mniejszosci. #indoktrynacja #bozecialo
  • 95
  • Odpowiedz
@PtactwaWiele tylko że mama odpowiedziała Ci na pytanie jak najbardziej prawidłowo. Boże Ciało, czyli Uroczystość Ku Czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to święto które swój sens zawiera już w samej nazwie. To dzisiaj w sposób szczególny czcimy Ciało Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
  • Odpowiedz
@natkurka: jak mam wiecej niz 14 lat i nie widze w sensu wchodzeniu na coś czego sie nie rozumie i w co sie nie wierzy to nie powinienem sie wypowiadac? xD

@Scorpjon: nie generalizuje wiekszosc osob w Polsce uwaza sie za katolikow, mniej jak polowa z nich chodzi do kosciola. To teraz jeszcze wez ten procent ktory chodzi do kosciola i wez wsie nich ludzi ktorzy wiedza w
  • Odpowiedz
@saracenxc: ale ona tego nie wie, boze cialo = procesja, procesja = trzeba na nia pojsc bo wszyscy inni tez ida. Nie ma w tym refleksji, zastanowienia sie nad tym po co i dlaczego sie tam idzie. To mnie boli, bo ludzie #!$%@? te szajsy bo ich tego nauczono. Nie mam nic do ludzi ktorzy robia to swiadomie ale indoktrynacja przez kosciol w Polsce doprowadzilo do mentalnosci owcy, ktora idzie
  • Odpowiedz
@PtactwaWiele: kiedyś tak było że szacunek do rodziców był ważniejszy niż wszystko inne, ludzie dlatego przedłużali tradycje nie wnikając za bardzo dlaczego. Nie dziw się że po latach indoktrynacji ktoś ma mechaniczne odruchy takie jak chodzenie do kościoła, oni innego życia nie znają. Dopiero od kilkunastu lat mamy wolność pozwalającą nam na dokonywanie wyboru, powinniśmy to docenić.
  • Odpowiedz
@LVLV: super jak jest jakis temat na ktory sie z kims nie zgadzam najlepiej nie rozmawiac?

@Smoler: psuje? Chce naklonic do przemyslen aby przerwac ta spirale przymuszania innych i samego siebie. Nie forsuje tego, po prostu rozmawiam tak aby rozszerzyc nieco horyzonty rodzica. Zeby mogli miec inny punkt widzenia, nie widze w tym nic zlego.

@matinho10: ale o co chodzi?
  • Odpowiedz
@Psychopathy_Red: rozmawiam z moja mama tak aby zobaczyla inny punkt widzenia. Nie widze ww tym nic zlego, nie atakuje jej. Nie rozmawiasz w ogole ze swoja matka? Nie potrzeba znac kontekstu historycznego ale jesli cos swietujesz to chociaz jakakolwiek podstawa do tego by sie przydala, inaczej po co to swietowanie?

@szczam_na_mlodziez: swietuje poniewaz chce uczcic dzien w ktorym sie narodzilem, robia to, wszystkie osoby ktore wiedza ze urodzilem
  • Odpowiedz
@mannoroth: też idą na pokaz mody, pokazać swój stajl, obgadywać jaką to ta ma brzydką sukienkę i niedopasowane do niej buty itd. a może kogoś znajomego się spotka to jakieś ploty opowie
  • Odpowiedz
@szczam_na_mlodziez:
Najpierw masz chrzciny chociaz nikt Cie o to nie pyta, pozniej idziesz do komunii bo wszyscy ida i dostaniesz hajs i prezenty. Pozniej bierzmowania bo musisz. Pozniej slub bo babcia Ci na nie koscielny nie przyjdzie. Pozniej ochrzci dziecko bo jak to tak bez slubu. I tak sie kreci to w kolko i to jest olbrzymi problem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Najpierw masz chrzciny chociaz nikt Cie o to nie pyta


@PtactwaWiele: koncepcja grzechu pierworodnego jest Ci widzę obca, dlatego nikt nie będzie miał żalu jeśli będac dorosłym człowiekiem zrezygnujesz z uczęszczania do kościoła, bo jak widzę zabierasz tylko miejsca siedzące; to jak wytłumaczysz to babci i czy ona przestanie cię karmić pierogami to jest twoja prywatna sprawa i nie musisz wywlekać swoich rodzinnych problemów na forum
  • Odpowiedz