Wpis z mikrobloga

Widzę, że ludzie komentujący na wykopie lub na youtubie filmy z obroną przed nożem, chcą realnej obrony przed nim - otóż nie istnieje. Najlepiej jest uciekać, a jeśli napastnik jest szybszy, cóż, mamy poważny problem. Nawet lekkie uderzenia nożem w walce stają się zabójcze, bo użytkownik noża jest pobudzony adrenaliną. Z jego perspektywy muśnięcie, może nam rozpruć flaki.

1. Uciekasz, #!$%@? i krzyczysz
2. Jeśli napastnik jest szybszy, musisz się odwrócić, szukasz czegoś z długim zasięgiem, np. konara, pręta i... Twoim celem nie jest nóż, jak utrzyma to masz problem, walisz go w łeb by wyeliminować, cały czas trzymaj dystans i wal w łeb, zazwyczaj padnie od pierwszego ciosu
3. Jeśli nie masz niczego pod ręką, napastnik jest szybszy, to masz problem. Unikaj jak możesz ciosów nożem, nie próbuj wybić noża nogami! (tętnica udowa i Cię nie ma w 30 sekund), jeśli już nie masz wyjścia, zasłoń się rękami. Rozcięcie żył lub przebicie dłoni nie spowoduje śmierci, choć bolesne, wtedy masz czas by unieszkodliwić napastnika: z całej siły uderzaj w krtań, krocze, splot słoneczny. Pamiętaj, on ma nóż, którym Cię tnie, Twoim celem jest całkowita destrukcja napastnika.

*4. Gaz nie będzie żadną obroną, doda napastnikowi adrenaliny i zanim zacznie działać, możesz już mieć dziury w brzuchu
*5. Pałka teleskopowa jest skuteczna, ale musisz mieć czas by ją dobyć (najważniejszy jest punkt 1, w razie punktu 2)
*6. W przypadku bliskiego starcia, a tak robią bandyci, dowiesz się o nożu mając już dziury w brzuchu. Nigdy nie dopuszczaj obcych osób zbyt blisko siebie

a i jeszcze jedno, fajny cytat:
"W trakcie spotkania człowieka z nożem, który ma zamiar użyć go przeciwko nam niezwykle ważne jest określenie celu obranego przez napastnika. Od tego, jaki jest jego cel będzie zależała nasza dalsza reakcja. Jeśli zamiarem napastnika jest tylko kradzież naszego portfela to powinniśmy mu go oddać i nie protestować."

#samoobrona #sztukiwalki #protip
  • 8
  • Odpowiedz
@dlugi_: nie ma szans, nie zdążysz dobyć, prawdziwy napastnik z nożem nie #!$%@? nim, dowiesz się o nim:
a) mając go w brzuchu
b) mając go przy gardle i wtedy ładnie mówisz: bierz wszystko co chcesz

#!$%@?ą nożem tylko pijaczki czy sebixy.
  • Odpowiedz
@arekdomek: zapomniałem dać lennyego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

miałem taką sytuację z pijaczkiem czy ćpunkiem ze 2 razy i w obu przypadkach najlepszą obroną okazał się atak


  • Odpowiedz
@dlugi_: gorzej jakby pijaczek nie posłuchał, mało osób zdecyduje się użyć narzędzia, to fakt, ale narkotyki czy alkohol odbierają rozum, uwierz, 60kg i 160cm gość z nożem na adrenalinie zrobi kuku wielkiemu bykowi, normalnie nie posiada siły, na adrenalinie Cię wypatroszy
można powiedzieć, że po prostu dobrze trafiłeś

do mnie się rzucał na alkoholu gość o głowę niższy, odpuściłem, ale i on wyczuł z bliska, że nie będzie tak łatwo
  • Odpowiedz
@arekdomek: nikt tego nie kwestionuje że nie ma realnej ochrony przed nożem.
Problem zaczyna się gdy musisz ochronić rodzinę albo nie ma gdzie uciec, właśnie po to uczy się tych "technik do niczego" żeby minimalizować ryzyko
  • Odpowiedz