Wpis z mikrobloga

Co ten Wiśnia #!$%@?. O szanownym prezesie Bońku powiedział:

Juventus uważa że nie jest to były piłkarz Juventusu.


No widzę że pan prezes ze swoim bólem dupska przemówił już do szanownego redaktora prowadzącego kanał. Otóż chodzi o to że Juventus kilka lat temu przy otwarciu stadionu stworzył wokół niego 50 gwiazd legend Juve i jedna z nich została przyznana Bońkowi. Sam Zibi był bardzo zaszczycony wyróżnieniem, ale kibice Juventusu już nie bardzo. Nakłaniali władze Juve do usunięcia jego gwiazdy za masę nieprzychylnych dla klubu wypowiedzi Bońka po odejściu do Romy, mimo że z Juve zdobył swoje najważniejsze trofea. Klub, za namową kibiców, zdecydował się zmienić jego gwiazdę na gwiazdę Edgara Davidsa. Pan prezes złapał ogromny ból dupy i widocznie pan redaktor dostał już od prezesa jasny przekaz że "piękny nocą" był zawsze w cieniu Platiniego i do dzisiaj go to boli.
#pilkanozna #juventus
Minieri - Co ten Wiśnia #!$%@?. O szanownym prezesie Bońku powiedział:

Juventus uwa...
  • 15
@Minieri: swoją drogą można gdzieś o tym poczytać w naszym języku? O całej przygodzie Bońka w lidze włoskiej? Czym Boniek odstawał od Platiniego? Czemu w Rzymie go kochali tak mocno, a w Turynie już nie? Dlaczego odszedł? Skoro tylko mogło być dwóch obcokrajowców to chyba musiał być serio Boniek na poziomie odbiegających od reszty.
N.....a - @Minieri: swoją drogą można gdzieś o tym poczytać w naszym języku? O całej ...
@NowyJa: Nie znam takiego artykułu w naszym języku który by opisywał jego historię w Juve, we Włoszech. Czym Boniek odstawał? Zwyczajnie nie był najlepszym wówczas piłkarzem na świecie jak Platini (3 z rzędu Złote Piłki). Boniek grał w Juve świetnie, był jedną z kluczowych postaci w wygranym Pucharze Europy na Heysel, gdzie swoją drogą finał nigdy nie powinien się odbyć ze względu na jakość stadionu. Prezesi Juve i Liverpoolu interweniowali w
@jan_matejko_pisarz: Wybacz, ale nie jestem w stanie znaleźć ci konkretnych cytatów w tym momencie, ale wiem że odkąd odszedł do Romy nie wypowiadał się o Juve z szacunkiem, dlatego kibice Juve protestowali przeciwko jego gwieździe, mimo że na boisku jak najbardziej na nią zasłużył.
@Minieri: > Juventus uważa że nie jest to były piłkarz Juventusu.

Klub (...) za masę nieprzychylnych dla klubu wypowiedzi Bońka po odejściu do Romy(...) za namową kibiców, zdecydował się zmienić jego gwiazdę na gwiazdę Edgara Davidsa


Klub to także kibice, prawda? Zgodze się, że Boniek, mimo to iż błyszczał, to był w cieniu wielkiego wtedy Platiniego, ale myślę również, że wypowiedź Wiśniowskiegio nie była w żaden sposób nakierowana przez Bońka, jak
A dokładnie klub od razu nie oddał gwiazdy Edgarowi, ale zrobił internetowe głosowanie. Z tego co pamiętam Davids otrzymał ponad 70% głosów, a Boniek miał coś około 1 %.
@Minieri: A tak swoją drogą to czy ja wiem Zibi to taki romanista? On sam o sobie twierdzi, że nie jest ani pro Juve ani pro Roma, ale we Włoszech tak się nie da i jak ktoś nie z nami to przeciwko nam. W tym wywiadzie, wypowiada się na temat Juventusu bardzo ciepło, nie wiem natomiast jak wyglądała kwestia jego wypowiedzi dla włoskiej prasy w latach 80-90-00 bo tego nie śledziłem,
Dr_Manhattan - @Minieri: A tak swoją drogą to czy ja wiem Zibi to taki romanista? On ...
@Dr_Manhattan: Jak pisałem wyżej nie jestem w stanie teraz znaleźć żadnych artykułów, ale każdy kto od lat śledzi Juventus pamięta jak na przełomie wieków i później nieprzychylnie wypowiadał się o Juventusie. Widocznie teraz zmienił retorykę. Plus samo jego odejście z klubu nie podobało się fanom - miał propozycję nowego kontraktu ale stwierdził że 3 lata w klubie wystarczą, odrzucił propozycję i poszedł do rywala.
@Dr_Manhattan: Kiedyś twierdził,że jak najbardziej jest romanistą,pryz okazji jak zapytano go o Lazio,stwierdził,że nie wypada mu się wypowiadać jako Romaniście o nich.