Wpis z mikrobloga

@Sandman:

Nie spieraj się niepotrzebnie, bo tutaj temat jest raczej klarowny, co zresztą przekazał Ci @piotr-zbies: (jako osoba o ugruntowanej wiedzy).


Hipokryta to mało powiedziane. Ja powołuję się na autorytety w dziedzinie - źle. Ty powołujący się na jakiegoś wykopka - nie ma problemu, musi być jak pisze mój ekspert z internetu. Lecisz na czarną jełopie xD
  • Odpowiedz
to akurat jest brytyjska modyfikacja.

Firefly

@NiepoprawnyKomentator: @LegionPL:

Co za bzdura. Przecież to Sherman M4A3E8 z amerykańską armatą 76mm która była kopią (a dokładniej była na niej wzorowana) brytyjskiej 17 funtówki.
Brytyjczycy nawet nigdy nie przezbroili M4A3E8 w 17 funtówkę. Nigdy też na posiadaniu nie mieli M4A3 w wersji późnej, o zawieszeniu E8
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@drect i bardzo dobrze. Nie stajesz na poziomie dyskusji. Jedyne co to prób ujesz mnie obrazić i zdyskredytować. Dlatego tym nie lepiej jak nie spotkamy się więcej w "dyskusji". Szkoda czasu na tłumaczenie osobie która jest uparta jak osioł. Wolę pogadać z ludźmi uzbrojonymi w argumenty, a nie klapki na oczach.

Wogle rozśmieszyło mnie jak się spiąłeś. Wykop poważna sprawa :D
  • Odpowiedz
@orkako: Rzeczywiście przeoczyłem zawieszenie, nie bij a wytłumacz.
Czołgi lubią występować w wielu wersjach co robi pewne problemy, jak tutaj widać.
Tak samo Pantera to nie jeden czołg, Tygrys to nie jeden czołg, T-34 to nie jeden czołg, Pz IV to nie jeden czołg.
  • Odpowiedz
@orkako: no nie wiem, jeśli jedna Pantera potrafi zniszczyć 5 Shermanów, to można ich wyprodukować znacznie mniej. Gdybyś miał wybrać po prostu lepszy czołg, na którego z tych dwóch byś postawił?
  • Odpowiedz
@drect: Nikt nie mówi że pantera to zły czołg i w pojedynku wiadomo że pokona shermana(zależnie od załogi), ale walka 1 na 1 to nie wszystko co czołg robił, można też wziąć pod uwagę który czołg będzie łatwiej przetransportować koleją do portu, załadować na statek, przepłynąć Atlantyk, wyładować i przejechać kilkaset kilometrów w różnym terenie.
Szczególnie pod koniec wojny niemiecka stal była dziadowska i wychodziło takie coś jak na zdjęciu.
Vuko____ - @drect: Nikt nie mówi że pantera to zły czołg i w pojedynku wiadomo że pok...

źródło: comment_EapXR9AhYR8Kh9vHZEOA2DOZ7IwewLGE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Nikt nie mówi że pantera to zły czołg i w pojedynku wiadomo że pokona shermana


@Vuko____: Otóż to. Nawet po wojnie był to pojazd, o niezwykle wysokiej kulturze technicznej. Co z resztą było jednym z gwoździ do trumny, bo konstrukcje tego typu wymagają dopracowania i wielu wielu testów. I chociaż parametry mógł mieć doskonałe, to patrząc na efekt użycia i możliwości produkcyjne, obnaża swoje słabości.
Dlatego, tak jak ustaliliśmy wcześniej
  • Odpowiedz
no nie wiem, jeśli jedna Pantera potrafi zniszczyć 5 Shermanów, to można ich wyprodukować znacznie mniej.


@drect: No tak, ale Panter wyprodukowano 6 300 w latach 1942-45.
W tym samym czasie powstało prawie 50 000 shermanów.
Teraz rozumiesz na czym polega dysproporcja? Pantera mogła zniszczyć więcej Shermanów, ale mniej niż były one produkowane.
Oczywiście, nie wszystkie shermany trafiły do Europy, ale musimy pamiętać, ze i większość Panter walczyło na wschodzie, a tam z kolei musiał się ścierać z jeszcze większą ilością masowo
  • Odpowiedz