Wpis z mikrobloga

Co jest najlepsze?
1. Dom z tzw. otwartą kuchnią/aneksem kuchennym, czyli z salonu widać wszystkie kuchenne sprzęty i jest jeden duży stół - do codziennego użytku, a w razie gości rozkładany.
2. Dom z otwartą kuchnią i małym stolikiem/barkiem śniadaniowym + duży stół w salonie.
3. Dom z oddzielną kuchnią z małym stołem "codziennym" + duży stół w salonie.
4. Dom z oddzielną kuchnią, salonem i jadalnią (ktoś tak jeszcze buduje?).

Biorę po pincet złotych od każdej drużyny i słucham Państwa.


#budownictwo #architekturawnetrz #budujzwykopem #pytanie
  • 37
@errabunda: jeszcze jest sprawa zapachów z kuchni w salonie :) Teraz mam osobna kuchnie z stolikiem na 4 osoby, salon z ławą na jakąś kawę i ciastko z kanapami i fotelem oraz "jadalnie" z dużym stołem i krzesłami na jakies urodziny, wigilie czy cos takiego.
@errabunda: ja np wybieram opcję z aneksem, bo zapachy z kuchni mi nie przeszkadzają - wręcz uwielbiam, jak w domu poczuję co jest na obiad. Jeśli Ci takie coś przeszkadza, to tylko osobna kuchnia, w której możesz smażyć wędzone ryby bez oporu #pdk

/EDIT: właśnie jak to pisałem z pięterka, poczułem zapachy gotowanej kapusty i smażonego mięska - będzie bigos, mmmmmmmmm xXXXD
@errabunda: Teraz mieszkam w bloku to nie mam za bardzo wyboru ale docelowo chciałbym otwartą kuchnie z wysoką wyspą. Z jednej strony wyspy - szafki, blat roboczy itp, później lekkie podwyższenie i z drugiej strony ustawione trzy stołki barowe do szybkich posiłków. Do tego osobny, rozkładany stół na większe posiłki i wizyty gości.
Tak jak na zdjeciu od @aksal89, z obowiazkowym oknem i pochlaniaczem po stronie kuchennej. + dobrze rozplanowane szafki, zeby zaden sprzet nie stal na wierzchu i nie zaburzal estetyki kiedy siedzi sie w czesci salonowej.
@errabunda 2 lub 3. 3 ma taką zaletę, że bałaganu z kuchnią nie widać w salonie. Albo jakiś model pośredni. Ze przejdzie do kuchni z salonu nie takie wąskie normalne dzwi tylko np . podwójne. Wówczas można bardziej kuchnie otworzyć ale jak jest syf można zamknąć.
1. Dom z tzw. otwartą kuchnią/aneksem kuchennym,

super

czyli z salonu widać wszystkie kuchenne sprzęty

trzeba odpowiednio kuchnie zagospodarowac żeby nie było garów na wierzchu

a najlepiej dorzucić przylegająca do kuchni mała spiżarnie, najlepiej miedzy kuchnią a garażem

@errabunda: