Wpis z mikrobloga

Co jest najlepsze?
1. Dom z tzw. otwartą kuchnią/aneksem kuchennym, czyli z salonu widać wszystkie kuchenne sprzęty i jest jeden duży stół - do codziennego użytku, a w razie gości rozkładany.
2. Dom z otwartą kuchnią i małym stolikiem/barkiem śniadaniowym + duży stół w salonie.
3. Dom z oddzielną kuchnią z małym stołem "codziennym" + duży stół w salonie.
4. Dom z oddzielną kuchnią, salonem i jadalnią (ktoś tak jeszcze buduje?).

Biorę po pincet złotych od każdej drużyny i słucham Państwa.


#budownictwo #architekturawnetrz #budujzwykopem #pytanie
  • 37
  • Odpowiedz
Wolałbym oddzielna kuchie a reszta wg uznania. Jak gotujesz w domu to mieszanie zapachów może denerwować. Mnie by to wkurzało.
  • Odpowiedz
@errabunda: mi osobiście podoba się salon z aneksem kuchennym z taką jakby pół wyspą czyli częściowo oddziela kuchnie od salonu ale az tak wszystkiego nie widać. Ale na wyspie absolutnie nie chcialbym indukcji, to mogła by byc raczej część gdzieś mógłbym przygotowywać wszystko bądź już wydawać posiłki ew. od strony salonu przy wyspie mogły by być 2-3 barowe wysokie krzesła. Do tego duży wspólny jadalny stół w salonie.
  • Odpowiedz
@errabunda: Zwolennikami oddzielnej kuchni są ci, którzy nie muszą w niej siedzieć gdy trwa jakieś spotkanie rodzinne czy ze znajomymi. Wtedy jesteś totalnie poza towarzystwem jak stoisz przy garach.
  • Odpowiedz
@errabunda: kuchnia - aneks jest fajna, bo wygląda modnie i da się ładnie urządzić pomieszczenie. Pierwsze rozczarowanie przychodzi w trakcie gotowania bo zapach nie rozumie że do części salonowej się nie wchodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ImperiumCienia: No właśnie nie do końca. W domu moich rodziców, odkąd siostra ma dzieci i często z nimi przychodzi, ten duży stół stał się centrum rozrywki - do rysowania, jedzenia obiadu, grania w planszówki, analizowania dokumentów, picia kawy, układania klocków... A w kuchni (zamkniętej) jest stół na 4 osoby, który zamienił się ostatnio po prostu w dodatkową "powierzchnię roboczą" ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Kuchnia powinna być oddzielona od "salonu"/pokoju dziennego.
Oddzielenie może być w postaci szerokiego, wygodnego przejścia, ale powinno byc to osobne pomieszczenie.

Natomiast w kwestii stołu, to zależy to od SPOSOBU spędzania czasu w pokoju dziennym.
Dla mnie stół obok łóżka w sypialni to najważniejszy mebel w domu.
Dla innych najważniejsza będzie strefa wypoczynkowa, a stół będzie służył do odstawiania różnych rzeczy, a używany będzie od święta.
  • Odpowiedz
@errabunda: Ani całkowicie otwarta, ani całkowicie zamknięta. Najlepiej kuchnia z aneksem - z przejściem do salonu bez drzwi + duże okno / wnęka, które można wykorzystać jako coś w rodzaju blatu barowego. W zamkniętej przy jakiejkolwiek imprezie osoba, która jest w kuchni jest totalnie poza imprezą, przy otwartej jest ten problem, że jak zapraszasz gości to nie wiadomo czy zapraszasz ich do kuchni czy do salonu (a IMO najgorzej, gdy masz
  • Odpowiedz
@m1a87z: U mnie w domu rodzinnym kuchnia była osobnym pomieszczeniem i zawsze uważałem, że salonu z aneksem bym nie chciał. Aż w końcu pomieszkałem przez rok w mieszkaniu z aneksem i w swoim mieszkaniu też będę tak robił ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polubiłem to, że kiedy jedno sobie pracuje w kuchni, a drugie coś robi w salonie to jest kontakt. Jak mam dosyć różowego to idę do
  • Odpowiedz
@errabunda: Odpowiedź numer 1, bo:
1a) każda impreza wcześniej czy później przenosi się do kuchni, a w tym przypadku pozostaje w salonokuchni
1b) jak kuchnia jest osobno i ma się gości w salonie, to trzeba ich zostawiać na chwilę, żeby przynieść jakiejś kawy czy czegoś tam do żarcia, przy salonokuchni nie ma tego problemu
1c) salonokuchnia jest większa niż osobna kuchnia, przez co jest lepiej przewentylowana, mniej zawilgocona itd.
  • Odpowiedz