Wpis z mikrobloga

@Kuplerstwo: w ciągu dnia nawet siedząc w klimatyzowanych pomieszczeniach brudzisz się tak samo jak w nocy. Spanie bez prysznica wieczorem jest mało komfortowe, tak samo jak pójście do pracy bez kąpieli.
Myślałam, że to normalne, że człowiek kąpie się 2x dziennie minimum, ale widzę oszczędności biorą górę.
No i wyjaśnia się czemu tyle ludzi po prostu śmierdzi.
@Kuplerstwo: Standardowa zasada higieny i zdrowia to kąpiel wieczorem. Dodatkowo i TYLKO dodatkowo jak ktoś się poci w nocy to trzeba się wykąpać rano. Ale podstawą jest kąpiel przed pójściem spać. Więc brudas z ciebie, choć na pewno nie jakiś bardzo duży, ale jednak.
@Kuplerstwo: czułbym się brudny gdybym się spocił, wtedy na bank wziąłbym prysznic albo jakbym nie zrobił tego wieczorem. Nie można popaść w skrajności.


@ciemny_kolor: najlepiej po prostu zaczynać dzień od treningu - bieganie, hantle, co tam kto lubi. Wtedy już nie ma dylematów czy się kąpać czy nie ( )
@Kuplerstwo wieczorny prysznic obowiązkowo + popołudniowy opcjonalnie (zwłaszcza, gdy jest tak gorąco jak teraz), a poranny? niekoniecznie, zwyczajnie nie czuję potrzeby mycia całego ciała rano, czuję się świeżo. nie mówię o sytuacji, że spocę się w nocy np. przez segzy albo gorączkę, bo wtedy wiadomo, że rano trzeba się umyć. pościel również tak jak ty zmieniam raz w tygodniu, nie wiedziałam, że to jakiś szczególny wyczyn zasługujący na podkreślenie. nie wyobrażam sobie
@Kuplerstwo: Rano prysznic i wieczorem też przed spaniem - codziennie tak robie!


@flo0666: jak każdy normalny człowiek dbający o higienę osobistą.
Pamiętam jak kiedyś z nudów wypełniałem jakąś ankietę dotyczącą ekologii, było pytanie "ile razy w tygodniu się kąpiesz" - i zonk, bo było do wyboru od 1 do 7 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@salmonistasty mam właśnie tak samo, dla mnie jak się wykapie wieczorem to i tak muszę rano, nie wykapie się rano to.#!$%@? zacznę dzień, częściej zmieniam pościel i nie myje się wieczorem, pewnie 2-3dni na tydzień umyje się i rano i wieczorem to zależy od tego jaki dzień :D chociaż te upalne dni to koszmar. Ja tam nie widzę nic złego. Do ludzi wychodzę czysty i pachnacy, śpię sam - moje łóżko moja
@Kuplerstwo: Zabawne są te dyskusje. Wykop.pl, miejsce wyśmiewania katolicyzmu i ogólnie wszelkich religii, a także związanych z nimi obrzędów. Miejsce, gdzie z pełną mocą potępia się antyszczepionkowców, znachorów itp. Natomiast gdy dochodzi do dyskusji o higienie to mam wrażenie, że spora część ludzi traktuje to jak jakiś magiczny obrzęd, który musi się odbyć niezależnie od warunków. Co jakiś czas pojawia się "jak ludzie mogą nie ..." (myć się codziennie rano /