Wpis z mikrobloga

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Mercedesa klasy C (2009 rok, kombi, oznaczenie W204, silnik 1.6 / 156KM). 2 miesiące temu założony został gaz, a miesiąc temu wystąpiła pewna przypadłość (możliwe, że nie związana z gazem). Otóż ruszając pod górkę z miejsca, gdy musiałem pedał gazu nacisnąć maksymalnie w środku zaczęło śmierdzieć benzyną (podczas jazdy "na gazie"). Byłą to jednorazowa sytuacja wtedy, jednak od tygodnia każde mocniejsze naciśnięcie gazu wiąże się z zapachem benzyny.
Byłem już u mechanika na kanale i u gazownika, jednak ani jeden ani drugi nie dopatrzyli się żadnych nieszczelności, przerwanych przewodów, wycieków.
Zauważyłem też, że zapach paliwa jest wyczuwalny tylko wtedy, gdy są otwarte okna - tak więc źródło wydaje się w miejscu innym niż pod maską. Z nawiewu ani od razu po otwarciu maski nie udało mi się wywąchać paliwa. Z wlewu paliwa również. Pod tylną kanapą również nie widać nieprawidłowości.
Paliwa ubywa w mikroskopijnej ilości. Wskaźnik baku praktycznie jest cały czas taki sam.
Ktoś może mieć jakiś pomysł co może być nie tak lub co sprawdzić?

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #mechanika #mercedes #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 7
@granatowawolowina: a czy filtr paliwa pompuje jakoś bardziej benzyne podczas "butowania" w czasie jazdy na lpg? Dla mnie dziwne jest to, że nie wali gazem a benzyną. Po weekendzie pewnie skocze gdzieś na stację, może tam się coś uda wykryć.
@chomik3: Nie wiem jak to szwaby wymyśliły, ale znając ich nie zdziwiłbym się że jest regulowana wydajność pompki.
Mam cały czas na uwadze że smierdzi z tyłu auta. Musi więc być jakiś wyciek który szybko odparowuje.

że nie wali gazem a benzyną


@chomik3: bo akurat obwód gazowy jest bardziej szczelny niż paliwowy. Wszystko jest na miedzi i mosiądzu. Przewody gumowe zaczynają się dopiero za parownikiem. Benzyna krąży cały czas w
@chomik3: na stojąco zazwyczaj nie czuć :P kiedyś przez 2 miesiące szukałem bo benzyna tylko na rozpałkę była a nie wiedziałem skąd mi śmierdzi. Auto 4 razy było na podnośniku i suche wszystko. Z tego co wiem zdarzało się jeszcze zatkane odpowietrzenie ale to raczej w starych autach