Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Hej misie, polecicie coś na alergię? Już trzeci rok mam objawy alergiczne w maju. W tym momencie zamiast spać to kicham, smarkam i mam zaklejone oczy od zapalenia spojówek. Na codzień chodzę załzawiony. Biorę jakieś tabletki Hitaxa fast. Jednak nie wiem czy działają. Polecicie coś innego? Czy warto iść do lekarza i robić testy alergiczne? Co mi da, że będę widział czy jestem uczulony na dąb czy inną sosne?
#zdrowie #alergia
  • 22
Warto pójść do lekarza, bo te leki bez recepty, jak sam widzisz mają w niektórych przypadkach małą skuteczność w przeciwieństwie do tego, co ci może przepisać alergolog.
Ja od lat mam alergie i najbardziej mi pomaga rotowanie lekami. W jeden tydzien allegra w drugi zyrtek a w kolejny wapno. Jak caly czas bralem jedne to po tygodniu przestaly na mnie dzialac( ͡° ʖ̯ ͡°)
@giebeka ja chodzę do rodzinnej po leki na alergię, badania wykazały, że nie mam alergii na żadne pyłki, a co roku z początkiem maja przychodzi katar i łzawienie oczu.xD muszisz przetestować kilka leków na alergię i zobaczysz, który na Tobie działa najlepiej. Dużo ludzi poleca zyrtec, na mnie nie działa, więc to chyba kwestia bardzi indywidualna.
@giebeka Wapno xD. Tak na serio cumplu to zrób te testy i rozważ odczulanie. Niektórym pomaga, niektórym nie, ale dowiesz się chociaż jak bardzo i na co jesteś uczulony i porozmawiasz ze specjalistą. Astma wywołana alergią to naprawdę nie jest coś fajnego.
Jeśli tak bardzo chcesz się leczyć u mireczkow, to jako wieloletni alergik polecam leki antyhistaminowe, np. Cezera. Poczytaj o działaniu żebyś nie miał problemów. Te wyżej wspomniane są na receptę
@giebeka: czekaj, od kilku lat masz problemy i jeszcze nie poszedłeś do alergologa? Przecież tabletki na alergię bez recepty są słabsze i drogie w #!$%@? ( _)

Alergolog i badania. Po badaniach albo dostaniesz tabletki (i to być może wystarczy - mi wystarczało do pewnego momentu), albo kuracja antyalergiczna. Nie wiem jak to wygląda w przypadku innych alergenów, ale w przypadku traw kuracja to jakieś 5 lat zastrzyków
Nawet jak pójdziesz do rodzinnego to Ci coś przepisze. Też mam ostrą alergie, leki bez recepty średnio się sprawdzały (allegra i claritine przez jakiś czas tylko działały) i też się wybrałem w końcu do rodzinnego. Przepisał mi Avamys do nosa i Xyzal w tabletkach, dopiero jak ten zestaw zacząłem brać to alergia stopniowo ustępowała.