Wpis z mikrobloga

Właśnie zdobyłem taki oto pięknie zdeformowany i zgniły banan, kupiony w bazarze. Ta czerwona powłoka jest wynikiem rozkładu ( jak przeczytałem z wiki) banana przez grzyba Nigrospora Sphaerica. I co najciekawsze, na wiki nie znalazłem aż tak rozkładanego banana przez grzyba. Podobno powoduję astmę, grzybicę paznokci, różnorakie choroby skóry, a także podobno HIV.
Pamiętajcie Mirki, abyście sprawdzali swoje warzywa i owoce dokładnie żeby was nie czekało intesywne leczenie na SORze.
#jedzenie #banany
monox12 - Właśnie zdobyłem taki oto pięknie zdeformowany i zgniły banan, kupiony w ba...

źródło: comment_FP9sUR7rwDGMaqLYJfq3YL1fe28cNrF4.jpg

Pobierz
  • 52
Zazwyczaj taki banan jest rozłożony przez grzyby w małym stopniu


@monox12: Ej kurde bo kilka lat temu trafił mi się właśnie taki banan ale nikt na mirko nie wiedział co to jest tylko śmieszkowali jak #!$%@?. Nie pamiętam czy cokolwiek wtedy zjadłem, chyba nie. Coś mi grozi?
Podobno powoduję astmę, grzybicę paznokci, różnorakie choroby skóry, a także podobno HIV.


@monox12: uhm, sam linkowałeś do wiki, gdzie jest rozdział "human pathogenicity". ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Generalnie HIV sam w sobie jest patogenem (human immunodeficiency virus), więc zdecydowanie mylisz pewne pojęcia.
@monox12: miałem podobnego, trochę mniej czerwonego, wyczytałem, że nie jest to szkodliwe. Niemniej #!$%@?łem, ale tylko tę czerwoną połówkę, drugą zjadłem xD

https://kuchnia.wp.pl/kupiles-banana-i-w-srodku-ma-czerwona-linie-lepiej-go-nie-jedz-6225176368133761a

Brunatno-czerwona linia, którą zauważysz po odgryzieniu kawałka banana, powinna cię zaniepokoić. Świadczy o tym, że owoc został zaatakowany przez grzyba z gatunku nigrospora. W większości przypadków nie stanowi zagrożenia dla zdrowia człowieka. Jednak jeśli jesteś na niego uczulony, może się to dla ciebie źle skończyć.