Wpis z mikrobloga

Mireczki planuje na małej powierzchni podłogi polozyc samodzielnie kafle :| jakies 3m^2. Aktualnie mamy polozona tam wykladzine a pod nią sa jakies gowniane popękane kafle(kasy nie bylo wiec przykylismy to wykładziną). Jakie czynnosci powinienem wykonać żeby to wszystko trzymało się kupy? Oczywiście jak na amatora przystało nie wiem nic o kładzeniu kafli :D tylko z jutuba:
- sćiagam wykładzine
- zbijam kafle w jakiś magiczny sposób
- jak potem oczyscić podłoze z pozostałego kleju etc?
- sprawdzam czy jest równa podłoga
- jesli nie, wale wylewke samopoziomujacą jesli są małe skoki- tylko jak xD?
- czekam az wszystko wyschnie
- zaczynam zabawe z kaflami
- teraz jak to wygląa z wykonczeniem przy scianach? Listwa przypodogowa czy cos innego?
z góry dzięki z rady
()
#remont #remontujzwykopem #budownictwo
  • 13
-Przy wibijaniu starych kafli najgorzej będzie wybić pierwszego potem już pójdzie.
-posprzątać gruz, pozamiatac (ładnie pozamiatac, nie po łebkach)
*jak beton bardzo krzywy, a nie potrafisz kłaść kafelkow to daj samopoziomujące. Jak jest tylko trochę krzywy to powinenes dac sobie radę (tam gdzie są uskoki rzuć małe placki kleju)
-zagruntowac (najlepiej pędzlem i daj trochę więcej gruntu, ale nie za dużo- tak żeby wsiaknął w beton)
-i montaż (pamiętaj żeby smarować płytę
@Shusey tu jest problem, ja się zajmuje montażem płyt i ja bym to na placki położył, a jak ktoś nie umie to za cholerę nie da rady. Zrób tak, połóż te płytki na "sucho" czyli bez kleju i jak płytki będą równo leżały (tak do 2mm) i nie będą się kołysały to myślę, że dasz radę bez samopoziomującej. A jak będzie kołyska albo większe uskoki między płytami niż 2mm to raczej musisz
@Shusey najważniejsze żeby podłoże, na którym układasz było równe- to jest kluczowy element. Jeżeli nie będzie, a nie masz doświadczenia, to nie uda Ci się tego przyzwoicie zrobić.

Zanim zbijesz te stare płytki, weź długą łatę i sprawdź tam spadki i krzywizny, to da ci pogląd na to czy da się to sensownie wypoziomować wylewką, czy będzie trzeba równać czymś gęstszym.

Anco jest pod kafelkami? Wielka płyta?
- zbijam kafle w jakiś magiczny sposób

- jak potem oczyscić podłoze z pozostałego kleju etc?


@Shusey: Widzę, że temat niezbyt mocno podjęty, to może postaram się coś podpowiedzieć.
Odnośnie zrywania starych płytek to wszystko zależy od tego jak były zamontowane i kiedy. Jeżeli dawno, słaby klej to powinno dać radę jakimś dłutem lub przecinakiem i do tego oczywiście młotek. Przy odrobinie szczęścia klej odpadnie razem z płytkami. Jeżeli natomiast będą