Wpis z mikrobloga

cześć mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odniosę się do feedbacku który dostałem po ostatnim "Jak działa tarczyca".

Zacznę od tego że posiadam na tyle w sobie pokory że zdaje sobie sprawę że nie jestem odpowiednią osobą do przekazywanie bardziej zgłębionej i dokładnej wiedzy. To content od typowego kowalskiego dla typowego kowalskiego, celem nie było zgłębianie nauki i edukowanie tylko przerysowane pokazanie działania tarczycy. Coś w stylu szybkiego szota z jak największą podstawową wiedzą w najkorzystniejszym czacie. Zdaje sobie sprawę że osoby które mają bardziej zgłębiony temat mogą poczuć się urażone niedomówieniami i takim ułatwianiem pojęć ale no biorę to na klate. Jeśli chciałbyś przekazać wiedzę tak jak piszecie tłumacząc każde pojęcie z trudnymi wyrazami zwykły obywatel nic by nie zrozumiał, typowy kowalski chce widzieć rysuneczek z prostym opisem który szybko zrozumie nawet jeśli ta wiedza pewnym niedomówieniem to już jest krok w dobrą stronę bo z rysuneczku zapamięta że bezużyteczne T4 jest transportowane do wątroby i jelit. Reasumując to content bardziej dla zwykłych normików i furtką bezpieczeństwa jest długość materiału. Jeśli komuś się nie spodoba lub zostanie urażony to zawsze zmarnowane 2 minuty z życia czyli tyle co nic, nie zawracam dupy na dłuższy czas.

Wołam przede wszystkim @Wjolka @Rak777
Dzięki za feedback, miło się "słucha" ludzi którzy wiedzą o czym piszą.
#nauka #ciekawostki #biologia ##zainteresowania
  • 13
Zakopałem, bo jest naprawdę dużo kanałów tego typu, które są o wiele lepsze.

Rozumiem, że chcesz pomóc tym, którzy jakimś cudem nie mówią po angielsku, ale jeśli tak , to zarówno forma jak i treść powinna być pełna.

Podejrzewam, że niektóre z kanałów, które oglądam mają już polskie napisy, ale jeśli tak nie jest, to zawsze możesz dorabiać do nich napisy i wrzucać. Nie widzę sensu w wymyślaniu koła drugi raz, szczególnie,
Fajna postawa. Choć zwróć uwagę że już w niej się bronisz. A nie powinieneś.. (moim zdaniem)

A feedback Ci się należy ;-)
Nie zrażaj się próbujesz zrobić coś spoko ale potrzebujesz wejść głębiej w temat.

1. Popracuj nad formą prezentacji aby była bardziej atrakcyjna. Może nieco bardziej czytelną.
Przykład kanału "prosta ekonomia"

2. Nie wiem na ile głęboko sam rozumiesz temat który prezentujesz. Pokazałeś tylko jak działa. Ale brakło mi związku przyczynowo
@hektor190:

3. W medycynie najlepsze są ciekawostki lub informacje co się dzieje kiedy coś nie dziala i jak to się leczy lub zalecza.

Szczerze to boje się poruszać temat chorób i leczenia, po pierwszym odcinku zostałem zaatakowany bo na końcu materiału jest kwestia "napij się wody". Według osób atakujących mnie woda szkodzi zdrowiu i jedynym źródłem powinny być soki i woda destylowana. Po drugim odcinku zostałem zaatakowany również że wiedza którą
@ArseneWengerTheAnimatedSeries: ehh No i zachowujesz się jakbym przeprowadziła jakiś atak na twoją osobę, a wcale nie o to mi chodziło. Zakopałam i chciałam grzecznie napisać z jakiego powodu to zrobiłam, skoro już zawołałeś, bo doszłam do wniosku, że tego oczekiwałeś. To lepiej żebym zakopała i nie dała wyjaśnień z jakiego powodu to zrobiłam? Dzięki krytyce ludzie stają się lepszymi, a nikt się tutaj z przecież ciebie nie śmieje, tylko dajemy argumenty,
@ArseneWengerTheAnimatedSeries komentarz pisalam w sposob 'zawily', bo myslalam ze pisze do osoby która jest zwiazana w medycyna. Wtedy jest to ansolutnie normalny jezyk. Gdy pisalam na mikroblogu cokolwiek o medycynie pod tagiem #medcontent, z odzewu wynikalo ze jest to przystepne i czytelne. Da sie przekazac prosto wiedzę na dany temat, gdy się to wystarczająco rozumie. Za to najgorszym jest wciskanie ludziom uproszczen, ktore prowadzą do błędu. Nikt sie tu nie czuje
@ArseneWengerTheAnimatedSeries:
To tak: zakopałem dopiero po zobaczeniu komentarzy o błędach merytorycznych. Ale ogólnie materiał podsumowałem krótkim "nah" i tylko przypadkiem dotarłem do tych komentarzy. Dlaczego?

- "Czytanie wikipedii" nie wiem czy rzeczywiście było tak, że po prostu przeczytałeś jakiś tekst. Ale sposób wypowiedzi spowodował właśnie takie wrażenie, brak dynamiki, brak uproszczeń/żartów/metafor, wypowiedź "pocięta" na rozdziały. Podejrzyj kanał "OD ZERA project", imho jego twórca bardzo przyjemnie operuje głosem i kolokwializmami.

- Za