Wpis z mikrobloga

na NFZ nie ma problemu. Babcia z czerniakiem dostała termin do tygodnia na wycięcie. Później jeszcze wycięcie węzłów chłonnych, żeby nie było przerzutów. Wszystko zrobione w 1 miesiąc.


@roko_ko: Czerniak, błagam xDDDD To raczej kwestia dermatologiczna, niż onkologiczna.

Co do raka to powiedz to mojemu koledze, który zmarł w wieku 22. lat.... Na NFZ chodził miesiącami po przychodniach i szpitalach (także w innych miastach) i nawet nie zdiagnozowali nowotworu. Musiał wydać
bo wszystkie firmy typu luxmed/enelmed itd maja w umowie że musisz mieć wizytę w ciągu 5 dni bodajże

bodajże


@vkzk: nie wiem a sie wypowiem. Luxmed to normalne gabinety prywatne. Da sie do konkretnego lekarza zapisac, niektorzy maja kolejke na kilka miechow w przod
@roko_ko: Ja miałem wycinane pieprzyki z podejrzeniem czerniaka (na NFZ tego nie zrobisz - czerniak musi być zdiagnozowany i potwierdzony wcześniej xDDD), a ojciec miał już normalnego czerniaka. Temat do załatwienia ekspresowo, bo nie ma tutaj żadnej filozofii, długotrwałej diagnostyki, skomplikowanych operacji itd.

Oczywiście można coś zaniedbać i po jakimś czasie powstanie z tego problem, ale takie rzeczy zauważa się szybko.