Wpis z mikrobloga

Totalna zielonka w temacie.

1. Gdzie wybrac najlepszy instytut/szkole/kurs na spawacza jesli mysle w przyszlosci nad praca za granica?

2. Jaki kurs zaczac? Czy warto byc czlowiekiem orkiestra i wszystko zrobic? (Dodam ze nie widzi mi sie zabawa z aluminium - szkoda zdrowia)

3. Co jaki czas trzeba odnawiac uprawnienia?

4. Jak zdobywac doswiadczenie i wprawe po zrobieniu kursu, xzy takiego zielonego ktokolwiek zatrudni?

5. http://www.oss-welder.pl/kursy-spawania

Bedzie dobre?

6. Jaka stawka dla swiezaka bez doswiadczenia? Obecnie robie w panstwowce za 3800 na lape

#spawanie #spawajzwykopem #spawalnictwo #pytanie #pracbaza #zarobki #gliwice
  • 36
  • Odpowiedz
@NiebotycznyWojciech: 1. TUV, DNVGL/Instytut Spawalnictwa
2. MAG, później TIG
3. 3 lata i co pół roku Inżynier spawalnik w twoim zakładzie musi Ci podpisywać certyfikat (dowód że ciągle pracujesz)
4. Głupie pytanie xD Spawać, spawać i jeszcze raz szlifować. Przyjmą bez problemu, ale unikaj małych januszexów tylko najlepiej jakieś duże zakłady produkcyjne
5. Nie znam, to się nie wypowiem
6. Na 3.8k nie masz co liczyć bez expa. Myśle, że bliżej
  • Odpowiedz
@shroon: 4. Jakie sa szanse ze ktos zabierze bez doswiadczenia?

6. Ale po czasie moge przebic te kwote 2xkrotnie czy ktos mi bajek naopowiadal?

Czytalem ze ludzie nie polecaja kursow bo tam.sie nie naucze ile w tym prawdy?

@giorgioborgio: wiecej nie zarobie niz 3.8k? Nawet po czasie?
  • Odpowiedz
@NiebotycznyWojciech na kursie się nie nauczysz wszystkiego, ale podstawy ogarniesz i przede wszystkim wyrobisz sobie uprawnienia, które są niezbędne, żeby ktokolwiek zaczął z Tobą rozmawiać

mój znajomy zarabia w Polsce na elektrodzie grubo ponad 10k, ale to najlepszy fachowiec jakiego znam
  • Odpowiedz
@NiebotycznyWojciech: 4. Zależy od sytuacji pracy w twoim rejonie. U mnie jest taka, że byś dostał pracę spokojnie.
6. po JAKIMŚ czasie to na pewno, pytanie po jakim. Niestety nt zarobków spawaczy nie powiem Ci dużo bo nie mam aż takiego rozeznania. Dookoła mnie spawacze na etacie zarabiają max 3k, inaczej sprawa się ma jeżeli są na jednoosobowej działaności gosp to wtedy mają około 35 zł/brutto/h ale to nie są młode
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NiebotycznyWojciech:
1. Nie znam wszystkich szkół w Polsce, ale te co znam, oferują kursy porównywalne do kursów komputerowych dla seniorów, więc jak masz miejsce, to lepiej kupić sobie sprzęt i ćwiczyć.

2. Jeżeli już coś zaczynać, to bierz najtańszy kurs, bo papier po tym kursie będzie bezwartościowy, a jedyne co z tego wyciągniesz, to podstawy. Specjalizujesz się w trakcie, w zależności jaką robotę znajdziesz.

3. Zależy od standardów. Niektóre firmy mają
  • Odpowiedz
Jaka stawka dla swiezaka bez doswiadczenia? Obecnie robie w panstwowce za 3800 na lape


@NiebotycznyWojciech: to sobie daruj. Zanim zaczniesz na prawdę dobrze spawać, nie zarobisz tyle.

6. Na dzień dobry to sukcesem jest dostać robotę, w której będziesz mógł spawać.


@Silvervend: amen.

6. Az tak ciezko? Przesyt?


@NiebotycznyWojciech: nie. Po prostu pieniądze. Nie ma czasu, żebyś uczył się operować na żywym organizmie.

wiecej nie zarobie niz 3.8k? Nawet
  • Odpowiedz
@NiebotycznyWojciech: jak chcesz walić fuchy po godzinach to wtedy warto, ale mając 3.8k nie zmieniałbym pracy na etatowego spawacza. Jak masz możliwość to kup sobie półautomat np magnum 200A i ćwicz w domu i bierz jakieś małe robótki.
  • Odpowiedz
Myslalem o spawaniu jako alternatywnie na obecna "prace" a raczej sluzbe


@NiebotycznyWojciech: żeby ciągnąć dwa etaty? Nie wyrobisz.

w ogole nie warto i moge nawet nie dojsc do tych 4k w spaeaniu po X latach, zbedne ryzyko?


@NiebotycznyWojciech: nie, to nie jest tak, że nie będziesz zarabiał więcej, ale żeby więcej zarabiać, trzeba mieć te kilka lat solidnego doświadczenia. Druga kwestia, że samo spawanie to jedno, ja na przykład pracowałem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NiebotycznyWojciech:
Pracodawcy tak naprawdę nie obchodzi CV, tylko musisz przejść przez HRy, które nie mają pojęcia o pracy, a na miejscu pokazać co potrafisz.

Jest duży niedosyt, a co więcej, jest coraz mniej spawaczy na rynku.

Zakres zarobków jest ogromna, więc sporo to loteria i samozaparcie.
  • Odpowiedz