Wpis z mikrobloga

Hmm, ja tu czegoś nie rozumiem. Podając jeden z najbardziej skrajnych przykładów, żołnierze niemieccy też "wykonywali rozkazy", czy w tej sytuacji Wykopki ich uniewinnią? Jeśli tak, to ganianie co drugiego Niemca jest hipokryzją. Jeśli nie, to Michalik ma sto procent racji.
Równianie jest proste.
  • Odpowiedz
  • 8
@tomekwykopuje: i pomyśleć że 899 ludzi lajkujących takie anarchistycne pitolenie ma prawa wyborcze...

@1atilla1 Powiem więcej. Pomyśleć, że państwo i społeczeństwo stygmatyzuje (a często i karze i to zbiorowo ) i odnosi się negatywnie do funkcjonariuszy którzy tylko wykonywali swoją pracę i rozkazy. - to jest dopiero paranoja i jakieś lewackie myślenie.
  • Odpowiedz
  • 7
@tomekwykopuje ktoś powinnien jej wytłumaczyć czym as służby mundurowe ))¯(ツ)

@Hubadev Najpierw wytłumaczmy to Sejmowi i PAD. Bo też zapomnieli jak karali funkcjonariuszy zbiorowo. (PO tez ukarało ale mniej i bardziej uczciwie ).
  • Odpowiedz
  • 21
@Niebadzlosiem Zolniez ma za zadanie wykonac rozkaz, w tym wypadku ktos inny moglby strzelac do Ciebie.

Dlatego uważam większość żołnierzy za tępe dzbany.
A Elizę trochę rozumiem, bo usprawiedliwienie "oni tylko wykonują rozkazy" słyszałem również, gdy była mowa o wypisywaniu głupich mandatów. Nie róbmy z policjantów pokrzywdzonych, bo idąc tam do pracy dobrze wiedzą, jak to wygląda.

  • Odpowiedz
to hucpa "dej bo mnie się należy


@Vanni: niepełnosprawni akurat zasługują na zapomogę, skoro nie mieli na swoją sytuację wpływu. Reszta socjaluchów wyciągających łapę po kasę to co innego
  • Odpowiedz
  • 3
@stjimmy: Możliwe. Wiem za to, że nie usprawiedliwia to kradzieży, a Robin Hood był złodziejem. Wiesz, że możesz sam im pomóc, bez wysługiwania się cudzymi pieniędzmi? Mnie z nimi nic nie łączy i nie mam wobec nich żadnych powinności. Nie ja jestem odpowiedzialny za ich stan, więc pomoc im powinna zależeć jedynie od mojej dobrej woli.
  • Odpowiedz
  • 4
@Variv: Ponoszą odpowiedzialność przekraczajac granicę prawa.

@Blaskun Ale kto? Bo ostatnio emerytury został chociażby obniżone a nikt tym funkcjonariuszom złamana prawa nie wykazał.

Ba kwestia prawna tez nie jest do końca jasna. Bo chodzi o prawa krajowe czy międzynarodowe? A co jeśli kraj nie ratyfikuje tych wszystkich międzynarodowych praw?

Albo jak tych praw jeszcze nie było jak podczas II WŚ ?
  • Odpowiedz
Tzn. Należy wyjść z pewnych założeń. Albo wykonujący rozkazy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności albo ja ponoszą.


@Variv: Oczywiście że ponoszą, ale nie za wykonywanie rozkazów, a za ich nie wykonywanie. Jak żołnierz na wojnie odmawia wykonania rozkazu to idzie pod ścianę i nie ma że on chciał dobrze. W przypadku policji oczywiście pod ścianą nikogo stawiać nie trzeba, ale odmówienie wykonania rozkazu powinno oznaczać dla delikwenta koniec służby.

I trzeba się
  • Odpowiedz
Nie ja jestem odpowiedzialny za ich stan, więc pomoc im powinna zależeć jedynie od mojej dobrej woli.


@Vanni: więc jesteś po prostu anarchistą, nie związanym z państwem
  • Odpowiedz
  • 2
@stjimmy: Chciałbym być niezwiązany z państwem, ale w obecnej chwili możemy jedynie #!$%@?ć je na podatkach, kupować w szarej strefie i oczekiwać, że sobie głupi ryj rozwali. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@llllllll No nie jest to takie jasne. No nie wiem czy wydawanie paszportów albo ochranianie oficjeli państwowych to taka straszna praca - a to też było SB. Można samo kwestie można rozciągnąć na milicję czy wojsko. Ale to trochę inny temat.

Możemy przyjąć, że funkcjonariusz ponosi odpowiedzialność nawet jak tylko wykonuje rozkaz (sam nie mam sztywnej opinie na ten temat ). Wówczas faktycznie o zgrozo Michalik ma rację.
  • Odpowiedz
@Variv: Skoro nie złamali prawa, to nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Proste.
I bekę mam z tych powyżej co pisza, że jak nie podoba się rozkaz, to powinni się zwolnić i przyrównują ich do szkopów i im podobnych. Nikt nie będzie jezusował za blokowanie wejścia, a porównywac to do zabijania, to skrajna głupota.
  • Odpowiedz