Wpis z mikrobloga

  • 0
@stjimmy: Czekałem na argumentum ad Somalium XDDD
Powtarzam jeszcze raz. Nie mam wobec nikogo żadnych zobowiązań i nie podpisywałem żadnej umowy społecznej.
A jeśli państwo ma istnieć, to jego rolą powinno być ściganie aborcjonistów i ochrona obywateli przed złodziejami i roszczeniowcami.
  • Odpowiedz
  • 0
@stjimmy: Tak, to był jednocześnie lekki b8, ale też odpowiedź na bezpodstawne twierdzenie, że jeśli ktoś pozwolił się tym ludziom urodzić, to ma wobec nich jakieś zobowiązania XDDD
A co do Somalii, która jest najszybciej rozwijającym się terenem w tym regionie, to ty możesz wyjechać z Polski do jakiegoś wspaniałego, socjalistycznego państwa. Masz większy wybór niż ja.
  • Odpowiedz
Możemy przyjąć, że funkcjonariusz ponosi odpowiedzialność nawet jak tylko wykonuje rozkaz (sam nie mam sztywnej opinie na ten temat ). Wówczas faktycznie o zgrozo Michalik ma rację.


@Variv: funkcjonariusz policji/żołnierz w III RP nie ponosi odpowiedzialności za wykonywanie rozkazów. Ponosi odpowiedzialność za nie wykonywanie rozkazów.
Funkcjonariusz SB ponosi odpowiedzialność za wykonywanie rozkazów, bo doskonale wiedział zgłaszając się do pracy, jaki charakter rozkazów będzie otrzymywał. Każdy wiedział czym jest SB. Jeżeli
  • Odpowiedz
  • 7
@llllllll Dlaczego więc obniżono świadczenia wypracowane również w III RP przez zweryfikowanych funkcjonariuszy służb/policji III RP?
  • Odpowiedz
  • 0
Z resztą dziwi mnie, że policja w ogóle może sobie od tak blokować wejście do sejmu


@Variv: A dziwiłoby Cię gdyby w niedziele Policja blokowała wejście np. do urzędu miasta?
@ediz4 Tak. Nigdy się z czyś takim nie spotkałem.
Choć logiczniejsze by było jak by wejście blokowała Straż Miejska jako organ podlegly pod ten Urząd. (Choc to tez by mnie zaciekawiło) Tak jak logiczniejsze w przypadku Sejmu byłaby Straż
  • Odpowiedz
@Variv: No nie spotkałeś bo nikt nie pakuje się na siłę do urzędu który nie pracuje a gdyby ktoś chciał to zrobić to by go wyprowadzili. Podobnie było w PKW do którego wtaragnęli - wyprowadzili ich policjanci. Co jest dziwnego w tym że służby blokują wejście do budynku urzędu osobom niepowołanym?
  • Odpowiedz
  • 0
@Variv: No nie spotkałeś bo nikt nie pakuje się na siłę do urzędu który nie pracuje a gdyby ktoś chciał to zrobić to by go wyprowadzili. Podobnie było w PKW do którego wtaragnęli - wyprowadzili ich policjanci. Co jest dziwnego w tym że służby blokują wejście do budynku urzędu osobom niepowołanym?

@ediz4 Wiesz. Nie wiedziałem, że Sejm jak urząd działa od 8-16 od poniedziałku do piątku. O ile wiem
  • Odpowiedz
@SirPsychoSexy: To chyba nawet było jednym z przedmiotów procesu w Norymbergii, gdzie oskarżeni zasłaniali się tym, że wykonywali rozkazy i sąd tę obronę odrzucił. Skrajny przykład, ale jak najbardziej odpowiedni.
  • Odpowiedz