Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ostatnimi czasy jestem bardzo mocno zdeterminowany do nauki programowania, zapisałem się na #bootcamp online na Web dev, no ale co, czytam wykop i co piszą ? Oh nigdy nie będziesz programista po bootcampu, oh tacy programiści to nie programisci, oh ludzie po bootcampie to podludzie, oh tyle materiałów w internetach, sobie mysle, dobra ambitny jestem chlopak, niemieckiego np. nauczyłem się w pół roku, mam samo zaparcie, dam radę, ale zaraz czytam na anonimowych że jakiś #programista15k pisze, że jego firma inwestuje w ludzi po bootcampie, potem czytam wątek na 4programmers że ludzie rzeczywiście znajdują po tym prace, no i w głowie metlik, bo namieszali mi w głowie piwniczaki co w ogóle ani nie mieli do czynienia z działem HR ani z bootcampem. I w ogóle nikt nie pomysli, że może ktoś podczas bootcampu mnie zauwazy, że później mnie poleci jakiejś firmie, że czas znalezienia pracy skraca się, że ucząc się sam będę uczył się dużo dłużej. Dupsko was boli strasznie, że ktoś po niecałym roku może dostać pracę w zawodzie i tam może dalej rozwijać swoje umiejętności bo przecież to jest najważniejsze a wy w tych piwnicach robiliście to latami. Zapraszam Was #programowanie do dyskusji a przede wszystkim ludzi z #hr aby powiedzieli kto jest na 1szym miejscu ktoś po bootcampie czy samouk? #gorzkiezale #pasta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 16
czy inni pytający jak zmienić branże na programowanie zawsze mówią o web development.


@WyjmijKija: Bo tam tak naprawdę nie potrzeba studiów. Jak weźmie się pod uwage Jave albo .NET to tam jednak HR chce żebyś miał ten papier.
@warning_sign: Nie sądzę, że chodzi tylko o papier. Jest mimo wszystko znacznie trudniej, bo zaczynamy poruszać się po cięższym terytorium. Same tutoriale przestają się skupiać na prowadzeniu z rękę jak napisać coś co wygląda i logicznie działa. Jest raczej nauka języka przez długi czas i tego jak on działa - jakies zahaczenie o wirtualne maszyny, wspomnienie GC itp. - wszystko to zaczyna przytłaczać, więc próg wejścia robi się duży. Jak do
@StaraPlomba: dokładnie, bootcamp może być uzupełnieniem, uporządkowaniem wiedzy juniora, ale nigdy nie będzie jedynym wystarczającym czynnikiem do podjęcia pracy.

Niebawem startujemy z nową odsłoną akcji Od Juniora do Seniora - polecam wziąć udział, żeby rozwiać ew. wątpliwości podczas rozpoczynania swojej przygody z programowaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
OP: Dziękuję Wam Panowie za konkretne odpowiedzi bez jątrzenia jadu mimo mojego emocjonalnego wyznania.

Web dev wybrałem nie z powodu swojej prostoty, im trudniejsze tym lepiej, nauka wyciąga mnie z myślenia o głupotach, wybrałem web dev po to by nauczyć się jak tworzyć strony internetowe, mam kilka pomysłów na przyszłość i troche pieniędzy i chciałbym kiedyś tworzyć własne projekty.

@fdisk: właśnie mam wrażenie, że pierwsze w kolejności jest poprostu polecenie
Nie przejmuj się i próbuj. Ja usłyszałam na początku, że nie zostanę nigdy programistą, bo jestem tępa z matmy i mam cycki. Od jakiś 20 osob na forum. Programista 4k here.
Jedno słowo komentarza jeszcze, bo widzę, że sensowny człowiek z Ciebie. To, że masz wykształcenie wyższe techniczne to na pewno duży plus dla Ciebie. I nie przejmuj się, że nie z IT i pokrewnych, ważne że inż. Ewentualnie zawsze możesz zrobić gdzieś mgr stricte z Informatyki. Niewątpliwą zaletą jest również to, że poza angielskim znasz niemiecki. (Btw, w Niemczech z językiem niemieckim w IT znajdziesz pracę kilkukrotnie lepiej płatną niż w PL).